נעצר חשוד במעורבות ברצח פרנסואה אבוטבול‎

המשטרה הצליחה לשים את ידיה על חשוד במעורבות ברצח העבריין פרנסואה אבוטבול בשנת 2011. החשוד, בן 29 המוכר למשטרה, יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו

פרנסואה אבוטבול, ארכיון (יוסי זליגר / פלאש 90)

קצה חוט בפענוח הרצח שהסעיר את העולם התחתון: המשטרה עצרה הערב (שני) חשוד במעורבות ברצח פרנסואה אבוטבול, איש משפחת הפשע, שנורה למוות בתחנת הדלק "חבצלת השרון" סמוך לנתניה בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פעילות מודיעינית של היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 העלתה את החשד כי האיש, בן 29 המוכר למשטרה, מעורב ברצח. החוקרים טמנו פח לחשוד וקראו לו להתייצב במשרדם בגין עניין הקשור בנהיגה ללא רישיון נהיגה, אך כשהגיע - הובילו אותו הבלשים לחקירה. מחר בבוקר הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. בקשת המעצר תהיה על סעיף סיוע לרצח.

החשוד המוכר למשטרה, נמנה עם אנשי ארגון הפשיעה של משפחת שירזי הנחשבים ליריביהם של אנשי אבוטבול. לפני כשנה נעצר החשוד בחשד להנחת מטען באזור השרון בסמוך לגן שעשועים.

אבוטבול חוסל כמעט עשר שנים אחרי רצח אביו, והיה בן 38 במותו. הוא היה מלווה במאבטחו האישי על מנת לתדלק את רכבו, כשלפתע הגיחו אלמונים רכובים על אופנוע, ירו בו צרור כדורים מטווח קצר ונמלטו מהמקום. פרמדיקים של מד"א-שרון שהוזעקו לזירה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו כשהוא פצוע באורח אנוש לבית החולים "לניאדו", שם קבעו הרופאים את מותו.

"בכל פעם מחדש המשטרה מוצאת איזשהו סעיף בכדי לעצור את מרשי", טענה חן המאירי, עורכת דינו של החשוד. "נכון לעכשיו אנחנו למדים על הסיפור הזה מהתקשורת. מחר כשניחשף באמת לחשדו - נגיב בהתאם. בכל אופן, למרשי אין יד ורגל בחיסול הזה".

זירת החיסול, 2011 (חדשות 2)

העבריין הבכיר חוסל בצ'כיה

פרנסואה אבוטבול שוחרר כשמונה חודשים קודם לכן מכלא אחרי שריצה עונש מאסר של כשנה ועשרה חודשים בגין עבירות אלימות כלפי אשתו. אביו של פרנסואה אבוטבול, פליקס אבוטבול, חוסל ביריות בפתח הקזינו שלו בצ'כיה בשנת 2002.

פרנסואה אבוטבול נחשב לעבריין הבכיר בארגון לאחר שאביו פליקס חוסל בצ'כיה בעשור שעבר ואחיו אסי הורשע והוכנס לכלא, למאסר של 18 שנה. בעולם התחתון ידעו שהיו לו סכסוכים רבים, העיקרי שבהם עם קואליציית הפשע של ריקו שירזי ושלום דומרני.

אבוטבול היה מסוכסך גם עם אנשי משפחת קראג'ה: סכסוך עסקי שהוליד סדרה של הצתות הדדיות במסעדות שבבעלות שתי המשפחות בנתניה. גם דודו של פרנסואה, צ'רלי, נחקר בחשד לרצח.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם