לראשונה: נאשם בתקיפת חייל חרדי

תושב ירושלים מואשם בתקיפת חייל חובש כיפה המשרת בחיל התקושב: על פי כתב האישום הוא החל לקלל את החייל, להסית את המתפללים נגדו ולתקוף אותו פיזית. גם את השוטרים קילל הנאשם, לדברי הפרקליטות: "נאצים עמלקים, היום לא תישארו בין החיים"

אילוסטרציה (יהונתן בן דוד, במחנה)

המאבק בתקיפת החיילים החרדים עולה מדרגה: בצעד חריג, דורשת הערב (שלישי) הפרקליטות לעצור את אהרון צבי קורלנדסקי, תושב ירושלים בן 34, שעל פי החשד תקף חייל חרדי. בבקשה שהוגשה לבית משפט השלום בעיר נטען כי קורלנדסקי תקף והעליב עובד ציבור - וגם הפריע לשוטר בעת מילוי תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר באירוע שהתרחש לפני כשבוע וחצי: חייל חרדי שמשרת בחיל התקשוב הותקף בבית כנסת בשכונת עזרא בעיר. על פי כתב האישום, הנאשם צעק לעברו "חרדק חרדק תסתלק מפה מהר, תוריד את הכיפה, מה אתה מתפלל פה", תוך שהוא מסית את המתפללים במקום.

עוברי אורח נוספים הצטרפו לצעקות ואחד מהם אף ניסה לצלם את החייל בניגוד לרצונו. "הנאשם התקדם לעבר החייל והחל להכות אותו באגרופים באזור החזה וניסה לחטוף ממנו את הכומתה שעל כתפו", נכתב בכתב האישום. אביו של החייל שמע את הצעקות וסייע להרחיק אותו מהתוקפים - וכאשר הוזמנה משטרה הנאשם ברח מהמקום.

"צעק לשוטרים: 'אלוקים ישלם לכם'"

קורלנדסקי גם מואשם בהעלבת השוטרים שחקרו אותו: "הוא החל לצעוק בקריאות לעבר החוקר תוך שהוא מעליבו באומרו 'שטן, משטרה של עמלקים'. החוקר ביקש מהנאשם להירגע ולהימנע מקריאותיו, אך הנאשם המשיך להעליב את השוטר באומרו 'שישלמו לו ושיראה מה זה, והלוואי ודאע"ש יבואו למדינה וימחקו אותם'".

קצין משטרה נוסף שהגיע למקום זכה לקריאות דומות, על פי כתב האישום: "נאצים עמלקים, היום לא תישארו בין החיים, משטרה של עבריינים אלוקים ישלם לכם'". בשלב זה הוא גם החל להתפרע ולצעוק לעבר שוטר אחר: "אפס, דפוק". בפרקליטות טענו כי אין חלופה למעצרו בגין מסוכנותו ועברו הפלילי.