פרשת כהן: חמישה שופטים מסרו עדות

אירוע חסר תקדים צפוי להתרחש במשפט הישראלי: חמישה שופטים עשויים להעיד בפני שופטים אחרים נגד נשיא בית משפט מחוזי. חמשת השופטים - ארבעה שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת ושופטת בית משפט השלום בעיר - נתנו עדויות לחוקרי המשטרה בפרשת עבירות המין של השופט יצחק כהן - זאת לאחר אישור חריג שניתן מהיועמ"ש ויינשטיין

שופטים יעידו נגדו? כהן, ארכיון (אתר הנהלת בתי המשפט)

האם שופטים יעמדו בקרוב על דוכן העדים ויעידו בפני שופטים אחרים נגד נשיא בית משפט מחוזי? לא פחות מחמישה שופטים מסרו עדויות לחוקרי המשטרה בתיק החקירה נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, החשוד בעבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בארבעה שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת, ועוד שופטת אחת מבית משפט השלום בנצרת. עדויותיהם של חמשת השופטים ניתנו באישור חריג ויוצא דופן מצד היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין.

חקירת המשטרה מתנהלת באינטנסיביות והיא צפויה להסתיים בקרוב. אם התיק המדובר יתגלגל בסופו של דבר לבית המשפט, מדובר יהיה ברגע חסר תקדים שבו שופטים עשויים למצוא את עצמם כעדים בפני שופטים אחרים בתיק פלילי.

סגנו של נשיא בית המשפט המחוזי החשוד, השופט תאופיק כתילי, אישר שידע על אחד המקרים הנחקרים בזמן אמת, כפי שדווח בעבר בחדשות 2.

לחוקרים ששאלו אותו מדוע הוא לא דיווח בזמן על המקרה, השיב כתילי כי הייתה לו מערכת יחסים אישית קשה עם השופט כהן, וכי הוא חשש שאם יעביר את המידע יהיה מי שייחס זאת ליחסים המתוחים שבין השניים.