מי מצית ציוד חקלאי בצפון?

בימ"ר צפון של המשטרה בודקים מי עומד מאחורי שורת מעשי הצתה של ציוד חקלאי בשווי של מיליוני שקלים. על פי ההערכות מדובר בגורמים עבריינים המנסים לגבות דמי חסות. החקלאים חסרי אונים: "פוגעים הנזק משפיע באופן ישיר על המשקים"

חקלאים רבים בגליל העליון חשופים בחודשים האחרונים למעשי השחתה והצתות של כלים חקלאיים וחממות. ההערכה היא כי מאחורי המעשים עומדים גורמים עבריינים המנסים לכפות מדיניות תשלום של דמי חסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד ממעשי ההשחתה שתועד במצלמות האבטחה של חברה חקלאית בעמק החולה, נראים שני רעולי פנים כשהם שופכים מיכלים שלמים של בנזין במסדרונות החברה ובמשרדיה ואז מעלים את הכל באש.

עד כה השחיתו המציתים כלים חקלאיים, בהם קומביינים ומקצרות בעלויות של מיליוני שקלים. "הנזק משפיע באופן ישיר על המשקים שאנחנו מספקים להם שירותים", אומר עופר ברנע, מחברת "ג.ג פיתוח הגליל". " זו פעם שניה של הצתה בחודשים האחרונים. לפני שלושה חודשים שרפו לנו את המשרדים של החברה ומה שאנחנו רואים פה זה המשך ישיר של זה".

פעמים רבות בחודשים האחרונים אירע אירוע הצתה באזור, משדות מרעה ועד מבנים וציוד חקלאי יקר. מאחורי ההצתות הללו עומדים ככל הנראה גורמים עבריינים שדורשים דמי חסות. ובמצב כזה מרבית החקלאים מסרבים להתראיין.

לנוכח ריבוי המקרים החליטו במשטרה להעביר את החקירה לידי היחידה המרכזית במחוז צפון. עד כה לא נעצרו חשודים במעשים.