המקור לסרטוני ההסתה - ארה"ב

חקירת הפצת הסרטונים שבהם נראים רה"מ, נשיא המדינה ונשיאת בית המשפט העליון במדי אס.אס מעלה כי מקורם לא בישראל. במשטרה משתפים פעולה עם ה-F.B.I האמריקני ולוקחים בחשבון שתוכנם של הסרטונים לא מהווה הפרה של החוק האמריקני, כך שלא ניתן יהיה לפעול נגד המפיצים

למרות ההסתה - לא יתנו את הדין, נאור במדי (יוטיב)

ביחידת הסייבר של המשטרה ממשיכים לחקור את פרסום סרטוני ההסתה שבהם מופיעים בכירים ישראלים במדים נאציים, כאשר ממצאים ראשונים מצביעים על כך שמקור החומרים הוא בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לנוכח הגילויים החדשים החלו צוותים מיוחדים של המשטרה לחקור את העניין בשיתוף ה-F.B.I האמריקני וכעת נבדקת האפשרות כי הפצת החומרים מותרת במסגרת התיקון הראשון לחוקה האמריקנית העוסק בחופש הביטוי.

לפיכך, במשטרה לוקחים בחשבון כי הפצתם של הסרטונים על תוכנם אינה מהווה הפרה של החוק האמריקני, כך שלא ניתן יהיה לפעול נגד המפיצים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המופיע בסרטונים לצד נשיא המדינה ראובן ריבלין ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור כשהם לבושים במדי אס.אס, מתכוון לפנות בימים הקרובים לגורמי משפטי במשרדו ובפרקליטות ולבקש מהם למצוא דרכים נוספות להתמודדות עם תופעת ההסתה תוך הגברת ההרתעה סביב מעשים שכאלה.