תיעוד: ויכוח נגמר בקרשים וקללות

לידי חדשות 2 Online הגיע תיעוד של סכסוך בין תושבי דרום תל אביב לבין המסתננים המתגוררים בשכונה. בתיעוד ניתן לראות כיצד הסכסוך מידרדר תוך שניות לפסים אלימים, כשמסתננת משתמשת בקרש ותוקפת אזרחיות ישראליות. "היה לה מבט של רצח בעיניים", טענה מי שתיעדה את התקרית. המשטרה עצרה חשודה בתקיפה

על רקע המתיחות המתמשכת בדרום תל אביב בין התושבים לבין המסתננים, הגיע לידי חדשות 2 Online תיעוד של סכסוך מקומי שהידרדר לכדי תקרית אלימה בין מסתננת לבין קבוצת פעילות למען תושבי דרום תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה אמש (ראשון), והנשים הישראליות הגישו תלונה במשטרה נגד המסתננת. לטענתן היא תקפה אותן באמצעות קרש ואחת מהן, אלישבע גדעון, אף פונתה לבית החולים. ניידת משטרה הגיעה למקום תוך זמן קצר ועצרה חשודה בתקיפה. העצורה, בשנות ה-30 לחייה, הובאה הבוקר לבית משפט השלום בת"א והחקירה נמשכת בתחנת שרת.

מבדיקה ראשונית עולה כי אירוע התקיפה אירע בגין סכסוך שכנים סביב סוגיית זבל שהוצא לרחוב. הבן של אותה חשודה שנעצרה עבר במקום והם לא ניתן לו לעבור בשל הזבל שנערם. אז, על פי החשד, יצאה אמו, והאירוע התפתח לחילופי דברים שלאחריהם תקפה האם את חלק מהפעילים שהיו במקום.

"עמדתי ברחוב כשהתפתחה מהומה והאישה החלה לתקוף אותי בקללות איומות", שיחזרה גדעון. "כשעניתי לה שהיא הגיעה ממצרים ועליה לחזור לשם, היא תקפה אותי באלימות בעזרת קרש".

"ההתקפה הפתיעה אותנו לגמרי", טענה שפי פז, תושבת דרום תל אביב שהייתה במקום ותיעדה את האירוע. "אנחנו כבר רגילות לקללות ויריקות, אבל זו הפעם הראשונה שנתקלנו באלימות שעזו. היה לה מבט של רצח בעיניים".

בעקבות התיעוד, חוששים במרכז למדיניות הגירה ישראלית מעתידם של תושבי שכונות דרום תל אביב. "בניגוד לדעה הרווחת, המצב בדרום תל אביב לא משתפר אלא מחמיר מיום ליום", אמרה אורלי יוגיר, מנכ"לית המרכז. "אוכלוסיית המסתננים משתקעת מיום ליום ואנו עדים ליצירתן של שכונות מהגרים נעדרות חוק, בהן האלימות חוגגת. יש להציב את הוצאת המסתננים מישראל בראש סדר העדיפות של הממשלה".