גל מעצרים בפרשת השחיתות הציבורית

התפתחות נוספת בפרשה 242: ארבעה חשודים, חלקם בעלי תפקיד בשירות הציבורי, נעצרו בחשד לעבירות שוחד, מרמה והלבנת הון במסגרת חקירת העברות הכספים הקואליציוניים. המשטרה פשטה על בתי החשודים ומשרדיהם, ערכה חיפושים והחרימה מסמכים

אילוסטרציה (פלאש 90)

התפתחות בחקירת פרשת השחיתות הציבורית שכונתה פרשת ישראל ביתנו: ארבעה חשודים נעצרו הבוקר (שני) על ידי יחידת להב 433, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. חלק מהחשודים היו או עודם בעלי תפקידים בשירות הציבורי. בנוסף אליהם, עוכבו מספר חשודים נוספים לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצרם של החשודים הבוקר בוצע בעקבות התפתחויות בחקירה הגלויה בפרשה 242 וחשיפת חשד למסכת נוספת לכאורה של העברות כספים קואליציוניים לגופים ציבוריים ולגורמים אחרים בתמורה לשוחד.

חלק מהחשודים כבר נעצרו או נחקרו בשלב הראשון של הפרשה, וכעת הם נחקרים בגין חשדות נוספים שעלו נגדם. בנוסף למעצרים, ביצעה יחידת להב 433 חיפושים בבתיהם של החשודים ובמשרדיהם והחרימה מסמכים.

בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו היום חלק מהחשודים לדיון על הארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. במשטרה מדגישים כי חקירת הפרשה כולה מנוהלת בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה.

פרשה 242, הידועה גם בכינויים "פרשת השחיתות הציבורית" ו"פרשת ישראל ביתנו", נחקרת באופן גלוי בחודשים האחרונים, ובמסגרתה עולים חשדות לקיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה בכירים בשירות הציבורי בעבר ובהווה העבירו במסגרת תפקידם הציבורי סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם.