"שמח שהיא מתה": גלעד קליינר נעצר שוב

קליינר, תושב הדרום שהביע שמחה על מות הנערה שירה בנקי שנרצחה במצעד הגאווה, נעצר על ידי המשטרה - ימים ספורים לאחר שנעצר בחשד לתמיכה בדוקר ישי שליסל. קליינר, בנו של חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר, כתב לחבריו: "קיבלתי בשמחה רבה את הידיעה על מותה"

ההודעה ששלח קליינר לחבריו (צילום מסך)

הורחק מהפייסבוק - וחזר להסית בהודעות קבוצתיות: גלעד קליינר, בנו של חבר הכנסת מיכאל קליינר, נעצר בסוף השבוע לאחר שפרסם פוסט שהביע שמחה על הדקירה במצעד הגאווה. הוא שוחרר ממעצר בתנאי שלא יפיץ מסרים ברשת הפייסבוק במשך שבוע - והיום (שני) הוא נעצר שוב על ידי המשטרה, לאחר שהפיץ מסרים דומים באמצעים אלקטרוניים אחרים. מעצרו הוארך ביממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קליינר, תושב קריית מלאכי שכותב במספר אתרים חרדיים ואף פעיל במוסדות הליכוד הפנימיים, נעצר הבוקר בביתו בחשד להפרת תנאי השחרור כפי שנקבעו על ידי בית המשפט. על פי החשד, קליינר הוציא הודעה בתפוצה של למעלה מ-100 אנשים בה הביע שמחה על מות הנערה שירה בנקי מירושלים.

"באבוד רשעים רינה! קיבלתי בשמחה רבה את הידיעה מהשעה האחרונה על מותה של אחת הפצועות מהדקירה במצעד התועבה ביום חמישי האחרון", שלח לעשרות מחבריו.

שירה בנקי

קליינר הוסיף כי "פשוט כאב לי נורא הלב על ישי שליסל, שממילא היה הולך עכשיו לכלא לשנים רבות, ושיגע אותי לחשוב שפעמיים הוו דקר ונענש בחומרה רבה ובשתי הפעמים לא הצליח להרוג אפילו אחד או אחת מאותם סוטי נפש ארורים".

קליינר הוסיף כי "בדבריי כאן ישנה רק הבעת שמחה ותו לא! דבר לגיטימי העומד בכל הסטנדרטים של החוק, ואין בדברים הללו שום כוונה לעודד או לקרוא לאלימות כלשהי". במשטרה כאמור לקחו את דבריו של קליינר ברצינות ועצרו אותו, והיום צפויה המשטרה לבקש להאריך את מעצרו בבית המשפט באשקלון.

בסוף השבוע כתב קליינר בפייסבוק: "ישי שליסל - אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה, ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מאסר, לא יכולת לעשות את העבודה קצת יותר יעילה?". קליינר הוסיף במסר לדוקר: "לצערי אתה עכשיו לא הולך להשתחרר כל-כך מהר, אז לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה! חבל! צריך לקוות שלפחות אחד משני הפצועים קשה ימות. למרות שממה שאמרו בחדשות זה לא נראה ככה".

בית משפט השלום באשקלון דחה את בקשת המשטרה למעצר ארוך טווח, והמליץ לצדדים לקיים דיון מחר. עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את קליינר, אמר בתגובה למעצר: "אין ספק שהדברים שמרשי כותב הם מקוממים ומרגיזים לעיתים גם אותי אך המשטרה נופלת ברשת שלו שוב ושוב ולמעשה עוזרת לו בפרסום הדברים".

הפוסט שפרסם בסוף השבוע (צילום מסך)

"מכל מקום השאלה היא אך ורק משפטית, וכאשר הפרקליטות סוגרת תיקים של אנשי שמאל שהסיתו לרצח מרזל או קראו לסרס מתנחלים נדמה לי שגם הם מבינים שמשפטית הוא לא עבר על החוק ובכל מקרה אין עילה למעצרו", הוסיף בן גביר. לאחר הדיון המשפטי טען בן גביר: "אם נכונה טענת המשטרה כי בפרקליטות הנחו אותם לבקש מעצר ארוך זו שערוריה. מדובר באותה פרקליטות שסגרה תיקים של מסיתים מהשמאל ללא חקירה. אין עילה למעצר אנשים גם אם הם מביעים דעות מרגיזות".