בעקבות ההסתה: ריבלין פנה למשטרה

גורמי הביטחון בבית הנשיא ביקשו מהמשטרה לבחון את הנאצות שפורסמו נגד ריבלין במהלך סוף השבוע ברשתות החברתיות. בין השאר נכתב נגדו: בוגד ואפס. בתו של הנשיא: "אני לא מפחדת"

ריבלין, ארכיון (חדשות 2)

הקללות והאיומים שקיבל בסוף השבוע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הועברו היום (ראשון) לטיפולה של המשטרה. גורמי ביטחון בבית הנשיא פנו למשטרה בבקשה לבחון את הנאצות שפורסמו נגד ריבלין. בין היתר נכתב עליו: "בוגד, מסריח, נשיא הערבים, סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקללות והאיומים ששוגרו לעבר נשיא המדינה באו לאחר שגינה בחריפות את רציחתו של עלי דוואבשה, תינוק בן שנה וחצי שנשרף למוות בפשע השנאה בכפר דומא. מוקדם יותר היום פרסמה בתו, ענת ריבלין, תמונה של אביה בעמוד האינסטגרם שלה וכתבה: "כשהייתי קטנה פחדתי מסרטים. אבא שלי היה מסמן לצד הפריים ואומר: רואה? ממש פה יושב הבמאי, זה לא באמת, אין לך מה לפחד. אני לא מפחדת".

"אני לא מפחדת" (ענת ריבלין)

ריבלין, כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר ביום שישי את בני משפחת דוואבשה המאושפזים. בעמוד הפייסבוק שלו כתב בערבית ובעברית בין היתר: "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון".

"חתיכת אפס מאופס. סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון אתה עוד תראה", איימה אחת הגולשות. אחר כתב: "אני מתפלל שיקום עוד איזה 'יגאל אמיר שליטא' וינקה אותך ואת אנשי הערב ממדינתנו היהודית, אז שיהיה לך מחלות קשות וכל רע".

"מכרת נשמתך לשטן", הוסיף גולש אחר, שציין כי הוריד את תמונתו מסלון ביתו. "הילדים שלי ראו שאני מוריד את התמונה שלך ושאלו למה. הסברתי בנימוס שהתפטרת ושאתה כבר לא שייך לעם היהודי. אתה נותן אור ירוק לפגוע בעם היהודי. אתה פסול!".

"לך תתאסלם"

הזעם הרב התבסס בעיקר על המשפט: "בני עמי בחרו בדרך הטרור", ורבים אמרו כי הוא מכליל. "בני עמנו לא בחרו בטרור - רק בודדים וספורים מבנינו בחרו בטרור, תכבד את מוסד הנשיאות".

אחרים רבים קראו לו להתפטר - קיללו אותו, ואף כינו אותו "עוכר ישראל". "לך תתאסלם", כתב לו אחד הגולשים בעמוד הפייסבוק. "אתה לא מייצג אותנו". למרות הדברים הקשים האלה, ריבלין נאם אמש בעצרת לקידום הסובלנות ונגד אלימות בכיכר ציון בירושלים.

"אי אפשר לכבות את האש בהדחקה", אמר ריבלין בנאומו. "על מנת לכבות את הלהבות, עלינו להיות נחושים ונחרצים הרבה יותר. להבות פשטו בארצנו. להבות של אלימות, להבות של שנאה, להבות של אמונה שקרית, מסלפת ומעוותת. להבות המתירות שפיכות דמים, בשם התורה, בשם ההלכה, בשם המוסר, בשם אהבת ארץ ישראל".

הוא סיפר על החוויה המטלטלת שבפגישה עם בני משפחתו של התינוק שנספה בשריפה. "בבית החולים שיבא בתל השומר, ביקרתי ושתקתי. התביישתי. נחרדתי מכוחה של השנאה", אמר הנשיא. "איננו יכולים להמשיך ולפטר את הלהבות הללו, המאכלות את החברה בישראל, כצרוף מקרים מצער".