ארדן יכריז על מפכ"ל חדש בשבוע הבא

מכלול האירועים האחרונים הוביל את השר לביטחון פנים גלעד ארדן להאיץ את תהליך בחירת המפכ"ל הבא ולהכריז על המינוי בשבוע הבא. במקביל, הוחלט במשטרה להקים ועדה שתבדוק את ההיערכות לקראת מצעד הגאווה בירושלים ואף תמליץ על מסקנות אישיות

מפכ"ל - כבר בשבוע הבא. ארדן (פלאש 90)

השר לביטחון פנים גלעד ארדן צפוי לבחור מפכ"ל חדש למשטרת ישראל בשבוע הבא. ארדן מתכוון להאיץ את תהליך בחירת המפכ"ל בעקבות אירועי הדקירה במצעד הגאווה וההצתה סמוך לשכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארדן הבהיר כי המפכ"ל הבא ייבחר משורות המשטרה, זאת לאחר שבחן אפשרויות למינוי מחוץ לארגון. בין המועמדים לתפקיד - ניצב בנצי סאו, המשמש כיום כממלא מקום המפכ"ל, ניצב יורם הלוי, העומד בראש המחוז הדרומי וניצב זוהר דביר המפקד כיום על המחוז הצפון.

בנוסף לאירועים האחרונים, השר לביטחון פנים החליט להחיש את הליך הבחירה בעקבות האירועים והתהליכים להם יידרש בקרוב הארגון. בין העניינים להם תידרש צמרת המשטרה - גם חקירת הדקירה במהלך מצעד הגאווה בירושלים.

הדקירה במצעד: נושא המודיעין ייבדק

במקביל במשטרה החליטו להקים ועדה שתבדוק את ההתנהלות שהסתיימה בדקירתם של שישה בני אדם במהלך מצעד הגאווה בירושלים. הוועדה צפויה לבדוק את איכות המודיעין שהיה ברשות המשטרה וכן תפקודם של מפקד המחוז ניצב משה צ'יקו אדרי וקצין המודיעין של המחוז. בין השאר תבחן הוועדה האם אדרי נתן את ההנחיות הדרושות לפני המבצע, והאם וידא את ביצוען.

אירוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים

בנוסף, הועדה צפויה לבחון את תהליך העברת המידע שהצטבר על ישי שלייסל בזמן שריצה את עונשו בכלא לידי המשטרה. בשלב זה עולה כי אין שום מנגנון שמתרגם את המידע השוטף שאוסף שירות בתי הסוהר על האסיר ומעביר אותו לידי השוטרים. הוועדה צפויה גם להמליץ על מסקנות אישיות ולהעבירן ישירות למפכ"ל הבא.