הביע תמיכה בדקירה בי-ם – ושוחרר

בית משפט השלום באשקלון דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של גלעד קליינר שהביע תמיכה בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים. השופטת טענה כי לא ניתן לקבוע מסוכנות מעצם אמירותיו של קליינר ושחררה אותו למעצר בית. במקביל הוגשה תלונה נוספת נגד משתמש אחר בפייסבוק שהביע תמיכה במעשיו של הדוקר

הסתה או התבטאות לגיטימית? (צילום מסך)

מאבק הקהילה הגאה במסיתים נגדה בפייסבוק נבלם על ידי בית המשפט. באשקלון דחה היום (שישי) בית משפט השלום את בקשת המשטרה לעצור את גלעד קליינר שכתב סטטוסים בפייסבוק המביעים תמיכה בפיגוע הדקירה שאירע אתמול במצעד הגאווה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשבעה ימים וטענה למסוכנות. פרקליטו של קליינר, עו"ד איתמר בן גביר, טען כי אמירה חסרת טעם אינה עילה למעצר והציג פסיקה בה נסגר תיק נגד מי שכתב בפייסבוק בעד לרצוח את ברוך מרזל. עוד טען בן גביר כי המשטרה טעתה בסעיף כאשר החשידה את קליינר בגזענות, משום שלדבריו הומואים אינם גזע.

השופטת סברין כהן קבעה כי אמנם יש חשד לעבירות של עידוד להפרת השלום אך דווקא בעבירות הקשורות לחופש הביטוי יש לנקוט משנה זהירות. השופטת הוסיפה שלא ניתן לקבוע מסוכנות מעצם האמירות של קליינר וקבעה שניתן לשחררו, אך בתנאי שלא יפרסם כל פרסום בפייסבוק לתקופה של שבעה ימים.

המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע אך השופטת דחתה הבקשה במיוחד לאור העובדה שמחשבו הוחרם ומכל מקום קבעה מעצר בית של יומיים להחמרת התנאים עד הערעור ככל שיוגש.

תלונה נגד מי שכתב: "טוב מאוד שנדקרו"

בתוך כך, הגיש פעיל בקהילה הגאה תלונה נגד אדם נוסף שפרסם תגובה המביעה תמיכה במעשיו של ישי שליסל בירושלים. עדן דרוקמן-טל התלונן בגין עבירה של הסתה לאלימות או לטרור, לאחר שמשתמש בפייסבוק כתב לו "יופה יופה טוב מאוד שנדקרו שישה. חבל שזה רק שישה הומואים מסריחים". בינתיים לא עצרה המשטרה את המשתמש החשוד.

"חמום נפש דוקר צועדים, עוד יום עצוב בהיסטוריה של המדינה", כתב דרוקמן-טל בפוסט המקורי שעליו קיבל את התגובה המסעירה. "לא העליתי את התמונות של הפצועים או הדם, אבל הם יהיו תקועים לי בראש עוד המון זמן".