"לשליסל סייעו שנים של הזנחה"

מספר שעות לאחר פיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים ולאחר שגינויים הגיעו מכל קצוות הקשת הפוליטית, בקהילה הגאה טוענים כי לא מדובר בפיגוע בודד, אלא בתופעה רחבה יותר שיש לטפל בה במהרה. "הקהילה הלהט"בית בירושלים מופקרת לגורלה", מבהירים בכירים בקהילה, "סכינים לא ירחיקו אותנו מהעיר שלנו"

"לא ייתכן שרק בת"א מותר להיות הומו". זיר (סוכנות הידיעות תצפית)

בעוד נפגעי פיגוע הדקירה בירושלים עדיין מטופלים בבתי החולים, התייחסו הלילה (חמישי) בכירים בקהילה הלהט"בית למצוקת הקהילה. בשיחה עם חדשות 2 Online אמרה שרה קלה מאיר, מנכ"לית ארגון הקהילה הלהט"בית "הבית הפתוח" כי בארגון מסרו למשטרה ששליסל השתחרר מהכלא לא מזמן. "הם ידעו ותגברו אותנו, אבל אף אחד מהם לא צפה את זה שהוא יעשה את זה שוב, אנחנו עדיין בקשר עם המשטרה", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישי שליסל לא לבד, סייעו לו שנים של הזנחה של קהילת הלהט"ב בירושלים ובפריפריה. לא ייתכן שרק בתל אביב מותר להיות הומו, לא ייתכן שליברליות היא אפשרית רק בגוש דן. ירושלים והפריפריה מוזנחות תקציבית במשך שנים. אני קוראת לשר החינוך לכלול את הנושא כהכשרת חובה לכלל התיכונים", הוסיפה קלה מאיר.

"אני המומה וכואבת", אמרה דנה שרון, יו"רית הארגון. "המחדל סביב הגעתו של שליסל למיקום המצעד זועק לשמיים, אבל זה אינו אירוע נקודתי ואין מדובר באובססיה של מטורף בודד. מדובר בדה-לגיטימציה של הקהילה הלהט"בית בכל מקום בארץ שאינו מרכזה. העובדה שהקהילה הלהט"בית בירושלים מופקרת לגורלה היא מחדל לא פחות מהעדר המעקב אחר שליסל".

שרון הוסיפה: "אני קוראת לשר הפנים, סילבן שלום, להחיל חובה על כלל הרשויות המוניציפאליות לתכנן תקציב ייעודי בתחומן לטובת קהילת הלהט"ב".

"אף אחד לא יעצור אותנו" (רויטרס)

"סכינים לא ירחיקו אותנו מהעיר שלנו"

מארגני המצעד פרסמו הודעה בשעות הלילה, בה הצהירו כי המתקפה לא תרתיע אותם: "אנחנו עדיין מתקשים לעכל, שרויים בתדהמה על הפשעים שבוצעו בלב ליבה של ירושלים מתוך כוונה לרצוח אנשים ונשים תמימים ותמימות. חפים מפשע שצועדים למען הזכויות שלהם. אמרנו גם קודם ונגיד גם עכשיו: אף אחד לא יעצור אותנו".

"המצעד המשיך לצעוד וגם אנחנו נמשיך להיאבק למען מיגור השנאה. התאחדנו הערב, כדי לדבר ולהרגיש שייכים, כדי להתרחק מהמולת הרחוב ומאמירות להט"בפוביות שעדיין פושות ממש במרכז העיר ירושלים. אמרנו קודם ונגיד גם עכשיו: אף אחד לא יעצור אותנו. סכינים לא ירחיקו אותנו מהעיר שלנו".

בעקבות האירועים פנתה הלילה האגודה למען הלהט"ב לנשיא המדינה ולראש הממשלה להשתתף בהפגנת המחאה על פיגוע השנאה במצעד הגאווה בירושלים, שתיערך במוצאי שבת הקרובה בשעה 21:00 בגן מאיר.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני