שליסל התראיין: "ההומואים רוצים לטמא את הרחובות, צריך לעשות משהו קיצוני"

בריאיון שהעניק ל"נייעס" החרדי מספר שבועות לאחר ששוחרר מעונש המאסר שריצה, הסביר שליסל את המניע האידיאולוגי למעשיו. "הם רוצים לחלל את עם ישראל", הסביר. "המשטרה לא זימנה או דיברה איתי". האזינו

"הרשעים רוצים להמשיך לטמא את ירושלים". שבועות ספורים אחרי שחרורו ממאסר בגין דקירתם של שלושה בני אדם במצעד הגאווה ב-2005, התראיין ישי שליסל לכלי התקשורת החרדי "נייעס" - ולא חזר בו ממעשיו. הוא אף התפאר בכך וטען כי "ההומואים מטמאים את הרחובות" וכי "אם מישהו רוצה לעצור את המצעד, צריך לעשות משהו קיצוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון, מקפיד המראיין לכנות את המצעד שנערך בירושלים בשנת 2005 כ"מצעד התועבה". "הם רוצים להמשיך ולטמא את עם ישראל, להגדיל את חילול השם", אמר שליסל בהתייחסו לקהילת הלהט"ב בירושלים. "הם רוצים לעשות את המצעד הארצי והעולמי בירושלים, שמאות אלפים רחמנא לצלן יגיעו. זה חילול השם שאין כדוגמתו. חשוב גם לדעת שאפילו אם אנחנו לא שומעים, זהו חילול השם עצום במיוחד כלפי אומות העולם".

"צריך לפעול בקיצוניות"

שליסל טען כי הוא אינו סבור שהלך "רחוק מדי" במסגרת המעשים שביצע לפני כעשור. הוא אף מתח ביקורת על הציבור החרדי, שהפסיק לדבריו במחאותיו נגד קיום מצעדי הגאווה. "כואב לי שהמחאה הגדולה נמשכה רק שנה אחרי המעשה שלי. יש כלל במלחמות - צריך להפגין דבקות במטרה".

שליסל הדף את הטענות שנפוצו בעשור האחרון במגזר החרדי, לפיהן יש לאפשר למצעד להתקיים בשקט בכדי שלא להעניק לו עוצמה תקשורתית. "הם (ציבור הלהט"ב) רוצים להגדיל את המצעד. אם החרדים יהיו בשקט - אז הם יוכלו לעשות זאת וזה יגיע אל הילדים שלנו בכל מקרה".

"צריך מעשה קיצוני", שליסל היום (רויטרס)

בבית המשפט סיפר שליסל כי ביצע את המעשה ב-2005 באופן ספונטני למדי. בהמשך הריאיון הוא הבהיר כי לא קיבל זימונים מאנשי המשטרה לקראת שחרורו בכדי לשמוע ממנו על תכניותיו העתידיות. יחד עם זאת ציין: "במהלך המאסר לקראת הסוף, הגיעו כל מיני אסירים שלדעתי עבדו עם המודיעין ועם השב"כ לרחרח בנוגע לתכניות שלי". כשנשאל לגבי תכניות אפשריות בהמשך, טען: "אין לי תכניות מי יודע מה, אני רוצה להמשיך בחיי".

"השוטרים לא פנו", שליסל במצעד בי-ם

שליסל הדגיש כי "המעשה שביצעתי הוא באמת קיצוני, אבל המטרה היא לעצור את המצעד הזה. אם אחד רוצה לקיים את המצעד הזה - צריך לעשות משהו קיצוני. צריך להיכנס לשם, לפרוץ ולפזר אותם (הצועדים). מחאה היא חובה, אבל היא אינה מספיקה. צריך לעמוד בדרכם ולפזר אותם בכוח".

כשנשאל בנוגע לאופן שבו יש לפעול לקראת המצעד הנוכחי, קרא שליסל להמונים בציבור החרדים לעשות ככל שביכולתם בכדי למנוע אותו. "צריך שכמה שיותר אנשים יתגייסו לזה. אם יהיו עשרות אלפי אנשים במצעד, מספיק להיכנס לרחובות, לעמוד שם ולהפריע, לא צריך דקירות".