"אנשים דיממו על הרצפה, היינו בהלם"

עדי ראייה שלקחו חלק במצעד הגאווה בירושלים נחשפו תוך שניות למראות קשים בזמן שצערי חרדי דקר כמה מהצועדים. "זה מעשה מחריד ומזעזע שלא מכבד שום דת בעולם", טענו

"ראינו המון דם על הרצפה - לא ידענו מה לעשות" - כך תיארו עדי ראייה את רגעי הפחד בזמן שצעיר חרדי דקר שישה צועדים במהלך מצעד הגאווה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראיתי גבר עם כיפה שחורה וחליפה", שחזרה עדי, שהייתה עם הצועדים והיתה עדה לרגעי הדקירה. "הוא נראה צעיר, בשנות ה-30 או ה-40 לחייו. הוא דקר מישהי ואחר כך עבר לגבר נוסף".

"הפצועה שכבה על הרצפה מדממת. השוטרים מיהרו לתפוס את הגבר ואזקו על הרצפה", הוסיפה. "ראיתי את המחזה המזעזע והמחריד שלא מכבד שום דת בעולם. על פי היהדות, מי שמרים יד על חברו - נקרא רשע".

"דיברנו עם הפצוע שניות לפני שנדקר

"הייתי ממש ליד אחד הבחורים שנדקר", סיפרה נועה זינגר, שהשתתפה אף היא במצעד. "דיברנו איתו ממש שניות לפני שנדקר. אחרי שהסתובבנו והמשכנו ללכת, הרגשנו מישהו דוחף אותנו. התברר שזה הבחור החרדי שדקר אותו". זינגר טענה כי החשוד בדקירה ניסה להימלט אך השוטרים רצו אליו ועצרו אותו.

"למרות מה שקרה, המצעד המשיך ליעד הסופי בגן הפעמון", הסביר ישי אביאו שנכח באזור ברגעי הדקריה. "כולם היו בהלם. שמעתי צרחות בכל מקום. אנשים תפסו מחסה. שלושה אנשים דיממו ממש מול העיניים שלי ואנשים התגודדו סביבם".  

לדבריה, השוטרים שאבטחו את האזור השתלטו במהירות על הדוקר. "הם הכריעו אותו והצמידו אותו לקרקע. האירוע הזה כידוע לא מתרחש בפעם הראשונה. היה לנו חשש שזה יקרה אבל לא דמיינו שמשהו שהתחיל בצורה משמחת ייגמר בפצועים".

בידיעה המקורית הופיעה תמונה שצילם קובי שוץ. התמונה הופיעה ללא קרדיט, ואנו מתנצלים על כך.