החשוד: אותו דוקר מלפני עשור

ב-2005 דקר ישי שליסל 3 בני אדם במצעד הגאווה בי-ם. הערב, כחודש אחרי ששוחרר, הוא עשה זאת שוב ופצע 6 צעירים באותו אירוע; בת 17 במצב אנוש, אדם נוסף נפצע קשה. המשטרה: לא היה מידע, נתחקר

פשע שנאה במצעד הגאווה: עשור לאחר שדקר שלושה משתתפים במצעד הגאווה בירושלים, ישי שליסל תקף שוב. חמוש בסכין הוא ארב הערב (חמישי) לצועדים ברחוב קרן היסוד בבירה. בשעת כושר שליסל התפרץ למסלול הצעדה, התנפל על הצעירים והצעירות שצעדו בשם הסובלנות ודקר אותם באכזריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד לאחר הדקירה השתלטו השוטרים על שליסל. אחרי המעצר התברר כי החשוד שנתפס הוא אותו דוקר במצעד הגאווה שנערך בשנת 2005, ושוחרר מהכלא לפני שלושה שבועות בלבד.

סמוך לשעה 18:45 התקבל במוקד מד"א דיווח על שישה בני אדם שנפצעו באירוע הדקירה. שניים מהם הוגדרו במצב קשה, בהם גם נערה בת 17. אדם נוסף נפצע בינוני ושלושה במצב קל. הפצועים פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר.

"מדובר באירוע חמור והמשטרה נערכה לכל התרחשים", הסביר ניצב צ'יקו אדרי, מפקד מחוז ירושלים. "באחת הסימטאות הסתתר הדוקר. אנחנו נתחקר את האירוע הזה. לצערנו המערך נפרץ והוא הצליח לדקור. לא קיבלנו מידע מודיעיני קונקרטי ששליסל נמצא בזירת האירוע".

למרות התקרית הקשה, מארגני המצעד החליטו להמשיך בצעידה לכיוון גן הפעמון. "התחילו צרחות, אנשים רצו לכל עבר לתפוס מחסה", סיפר ישי אביאור שהיה עד לדקירה. "הייתה מהומה גדולה והלם ענק".

המשטרה: מנענו נפגעים נוספים

"הייתי ממש ליד אחד הבחורים שנדקר", שחזרה נועה זינגר, אחת הצועדות. "דיברנו איתו ממש שניות לפני שנדקר. אחרי שהסתובבנו והמשכנו ללכת, הרגשנו מישהו דוחף אותנו. התברר שזה הבחור החרדי שדקר אותו. הוא נמלט ושוטרים רצו אליו ועצרו אותו".

כוחות שיטור רבים אבטחו את הצועדים. דובר משטרת ירושלים ציין כי למרות שהדוקר הצליח לחדור לתוך מסלול הצעידה, התגובה המהירה של השוטרים מנעה פגיעה במשתתפים נוספים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בחריפות את המעשה. "מדובר באירוע חמור ביותר", הבהיר נתניהו. "נמצה את הדין עם האחראים למעשה. במדינת ישראל חופש הבחירה של הפרט הוא אחד הערכים הבסיסיים של מדינת ישראל. עלינו להבטיח שבישראל כל איש ואישה יחיו בביטחון בכל דרך בה בחרו. כך פעלנו וכך נמשיך לפעול. אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים".

טיפול באחד הפצועים במצעד (סוכנות הידיעות תצפ%d)

מאות מחברי קהילת הלהט"ב לקחו חלק במצעד הגאווה השנתי שמתקיים בעיר. זו השנה ה-13 שבה מתקיים מצעד הגאווה בבירה, אחרי שעורר מתחים רבים בין המגזרים השונים בבירה ואף גרר שורה של תקריות אלימות.

צוותי מד"א מטפלים בנפגעים (סוכנות הידיעות תצפ%d)

השנה המצעד יצא מגן העצמאות בעיר ועבר ברחובות אגרון וקרן היסוד - עד לגן הפעמון. בדומה למצעד שנערך בתל אביב, מארגני המצעד הירושלמי טענו כי במרכזו עומדת הקהילה הטרנסג'נדרית.

בידיעה המקורית הופיעה תמונה שצילם קובי שוץ. התמונה הופיעה ללא קרדיט, ואנו מתנצלים על כך.