"צילם מתחת לשמלות": איש קבע מאגף המודיעין הושעה

צה"ל השעה משרת קבע באגף המודיעין לאחר שהוגש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות של מעשה מגונה ופגיעה בפרטיות, שממנו עולה כי נהג לצלם את איבריהן האינטימיים של נשים במקומות ציבוריים. מחשש לפגיעה בביטחון המדינה הוטל צו איסור פרסום על שמו של הנאשם

אילוסטרציה (חדשות 2)

בצה"ל החליטו להשעות משרת קבע באגף המודיעין לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין מעשה מגונה ופגיעה בפרטיות. מכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום בעיר, עולה דפוס פעולה דומה של איש הקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, משרת הקבע נצמד לנשים שלבשו שמלות במקומות ציבוריים, כמו למשל מדרגות נעות בקניונים, ותיעד את תחתוניהן ואיבריהן האינטימיים באמצעות הטלפון הנייד שלו. באישום מפורטים 12 מקרים דומים.

הייעוץ המשפטי של אגף המודיעין ליווה את הליכי ההשעיה בעניינו של איש הקבע מאז קבלת העדכון מפרקליטות המדינה על הגשת כתב האישום. שלשום החליט מפקדו של הנאשם להשעות אותו עד לסיום ההליכים המשפטיים בעניינו.

לטענת המפקד, המעשים שביצע לכאורה הנאשם חורגים מאמות המידה הנדרשות מאדם במעמדו והם אינם תואמים את ערכי הצבא. צו איסור פרסום הוטל על שמו של הנאשם ועל כל פרט אחר שעלול להביא לזיהויו, זאת בגין חשש לפגיעה בביטחון המדינה.