לא דיווח על תלונה ופוטר מהמשטרה

השר לביטחון הפנים החליט לפטר את תנ"צ ניסים אדרי, שלא דיווח ולא טיפל במידע שקיבל על תלונה של שוטרת נגד מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם. "מעשיו אינם עולים בקנה אחד עם ערכי המשטרה", קבע השר ארדן

ניסים אדרי, ארכיון (פלאש 90)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן החליט היום (שלישי ) לפטר את תת-ניצב ניסים אדרי מהשירות במשטרת ישראל, לאחר שלא דיווח על מידע שהגיע לידיו באשר לחשדות נגד מי ששירת בעבר כמפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה של השר ארדן מגיעה בהמלצת המפכ"ל הקודם, רנ"צ יוחנן דנינו ולאחר שהובאו בפניו הנימוקים לפיטורו של תנ"צ אדרי. בין היתר הוא הורשע בעבירות של אי מילוי הוראה, אי נקיטה באמצעי סביר לגילוי עבירה או להבאת חשוד בעבירה לדין, והתנהגות שאינה הולמת.

השר ארדן, ארכיון (פלאש 90)

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, אדרי לא דיווח ולא טיפול במידע שקיבל ממפקד תחנת "שלם" במשטרה, בנוגע לתלונה של שוטרת שטענה כי הוטרדה על ידי מפקד מחוז ירושלים לשעבר, שבינתיים כבר עזב את המשטרה.

עוד הורשע תנ''צ אדרי בעבירות של מסירת מידע כוזב בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים והתנהגות שאינה הולמת, על כך שבעת חקירתו בגין אי מסירת הדיווח הכחיש את שיחתו עם מפקד תחנת ''שלם'' במשך כ-4 שעות של חקירה, זאת למרות אזהרות החוקרים.

׳׳צר לי על פיטוריו של תנ׳׳צ אדרי אשר שירת במשטרה שנים רבות והגיע להישגים במאבק בפשיעה ובטרור, אך מעשיו, שפורטו בהחלטת בית הדין, אינם עולים בקנה אחד עם הערכים שיש להטמיע במשטרת ישראל ולכן מחייבים את פיטוריו", אמר היום השר ארדן, לאחר קבלת ההחלטה.