"20 אלף ש' תמורת הברחת טלפונים לכלא"

שירות בתי הסוהר הביא באמצעות סוכן סמוי למעצרם של אזרח ואסיר ביטחוני הכלוא בבית הסוהר "רמון" לאחר שניסו להבריח טלפונים ניידים לשטח מתקן הכליאה. האסיר, איש הג'יהאד האסלאמי השפוט למאסר עולם, ניסה לשחד את אחד הסוהרים בכדי שיסייע בהברחה בתמורה ל-20 אלף שקלים

שירות בתי הסוהר סיכל ניסיון הברחה לתוך שטח הכלא: סוכן סמוי הביא למעצרם הבוקר (ראשון) של אסיר ואזרח נוסף, בחשד לניסיון להברחת טלפונים ניידים לבית הסוהר "רמון" שבדרום הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכן הופעל על ידי יחידת דרור של שירות בתי הסוהר בשיתוף עם ימ"ר נגב במהלך החודשים האחרונים. החקירה החלה עם פנייתו של אסיר ביטחוני המשתייך לארגון הג'יהאד האסלאמי בכלא "רמון" לסוהר המשרת במתקן, והציע לו להבריח עבורו שני מכשירי טלפון ניידים - בתמורה לשוחד בגובה 20 אלף שקלים.

הסוהר דיווח על ההצעה לגורמי המודיעין בשירות בתי הסוהר, והחל לפעול באופן סמוי בהנחיית של מחלק הסוכנים ביחידת דרור. הבוקר, בעת מפגש מפוקח שנקבע בין הסוכן לאזרח המתגורר בשגב שלום, מסר האחרון זוג נעליים שבתוכן הוחבאו שני מכשירי הטלפון הניידים, 21 כרטיסי סים וכן 20 אלף שקלים במזומן.

אסיר ביטחוני חשוד בשוחד (אילוסטרציה) (Moshe Shai/FLASH90)

בלשי ימ"ר נגב עצרו את האזרח החשוד ולאחר מכן גם את האסיר בכלא "רמון" שהציע את השוחד לסוהר. האזרח והאסיר, שנשפט למאסר עולם בגין גרימת מוות בכוונה תחילה וניסיון רצח, יחקרו על ידי אנשי הימ"ר ויובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט בבאר שבע.

משירות בתי הסוהר נמסר כי מעצרם של השניים מצטרף לשורת פעילויות יזומות למניעת הברחת מכשירי טלפון לבתי הכלא בישראל. בשנתיים האחרונות הופעלו 15 סוכנים, כולם אנשי שירות בתי הסוהר שהצליחו להביא ללכידת החשודים ולהגשת כתבי אישום נגד המעורבים במעשים.