התפתחות דרמטית בפרשת אייל גולן

בתחילת השבוע התלונן הזמר במשטרה על כך שאלמונים התקינו מכשירי ציתות בביתו וביצעו האזנות סתר במשך יותר משנה. בניגוד לעדות שמסר גולן, על פי ההערכות לא הוצבו מכשירי ציתות בסביבתו

אייל גולן, ארכיון (פלאש 90, נתי שוחט)

תפנית נוספת בפרשת אייל גולן: על פי ההערכות, הזמר לא נפל קורבן לעבירה. לא הותקנו האזנות סתר בביתו של הזמר - בניגוד לטענתו בתחילת השבוע. ביום שני התלונן אייל גולן במשטרה שחוקרים פרטיים מצאו בסביבתו מכשירי האזנה, וכעת תיבדק עדותו מחדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השבוע בדקה המשטרה כמה שמות של אנשים שלדעתה עשויים היו להתקין את מכשירי הציתות, חלקם שמות מוכרים בעולם הבידור. לחוקרים סיפר גולן שהוא חושד שמי שצותת לו הוא גם ש"ארגן" את הקטינות שהתלוננו נגדו על עבירות מין - תלונות שלא הוכחו, והתיק נסגר מחוסר ראיות (אך לא מחוסר אשמה).

השבוע התראיינה אחת המתלוננות לחדשות 2 ואיששה את גרסתו של גולן: "יש עבריינים שמעורבים בזה", אמרה ט' בת ה-18 שהתלוננה נגד גולן בפרשה הקודמת, "אלה אנשים שפשוט רוצים להרוס לאייל את הקריירה". לדבריה, עבריינים הפעילו לחץ על קבוצת הנערות כדי שיגיעו למשטרה להתלונן. "חברות שלי קיבלו טלפון, איימו עליהן שכדאי להן להפיל את אייל, שזה יעשה להן רק טוב, שהן יקבלו כסף, סכומים הזויים. ואלה בנות שצריכות את הכסף".

 "יום אחד התקשרו לאחת מהבנות ואמרו לה 'את חייבת לשקר'", הוסיפה ט'. "גם אני שמעתי את זה בשיחת טלפון. הם פשוט אמרו 'תגידי גם דברים לא נכונים'". עדותה של ט' ועדות חברותיה נמצאו לא אמינות ושקריות בפרשה הקודמת והתיק נגד גולן נסגר. הוא אומנם נוקה מהחשדות הפליליים אך החקירה נגדו הציגה התנהלות מינית שנויה במחלוקת. אביו, דני ביטון, הורשע בביצוע עבירות מין בקטינות. "אין לי בעיה ללכת למשטרה ולפתוח את כל מה שיש", היא אמרה. "אז פחדתי אבל היום כבר התחילו להתגלות דברים וכבר אין לי מה לפחד".