התפתחות בחקירת פרשת הסייבר: "החשודים הקימו עסק להימורים"

רשויות החוק בארה"ב מנהלות חקירה נוספת נגד גרי שאלון וזיו אורנשטיין, שני הישראלים שנעצרו בחשד להרצת מניות בפרשת הסייבר שנחשפה. על פי החשד, הם הקימו פלטפורמה להימורים באינטרנט, שנחשבת בלתי חוקית בארה"ב וה-FBI רואה בכך עבירה חמורה בהרבה

החשודים היום בבית המשפט (חדשות 2)

לאחר שנחשף כי שני ישראלים חשודים במעורבות באחת מפרשיות הסייבר החמורות בהיסטוריה, הערב (רביעי) מתברר כי האמריקנים מנהלים חקירה נוספת. מממצאי החקירה, שעדיין מתנהלת בארה"ב תחת מעטה חשאיות, מעלים חשד שחברי הארגון הקימו לצד העיסוק בהרצת מניות מערך או פלטפורמה שמאפשרת לאזרחי המדינה להמר ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברוב המדינות בארה"ב ההימורים ברשת אינם חוקיים ובשלב זה קיימת הערכה כי עיסוקם של החשודים בהקמת פלטפורמה להימורים חמורה יותר בעיני ה-FBI מאשר פרשת הרצת המניות שבה הם חשודים.

במקביל, נמשכת חקירת הרצת המניות שבה היו מעורבים שני האזרחים הישראלים. אחד מהם, גארי שאלון, יודע כבר לפחות חצי שנה על החקירה שמתנהלת נגדו. למרות שהעריך שייעצר, שאלון סירב להצעות לצאת מהארץ. הוא טען כי יוכל להסביר שפעל בתחום האפור ולא בניגוד לחוק.

"זייפו שם וגרפו מיליונים"

מוקדם יותר היום הובא שאלון בן ה-30, יחד עם זיו אורנשטיין בן ה-40 לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. במשטרה הדגישו כי בתיק החקירה האמריקני נאספו נגד החשודים הודאות של עדי מדינה, תכתובות אי מייל ופרטי עיסקאות סחר במניות שנעשו בידי ברוקרים.

ישראל עשויה להסגיר את השניים לארה"ב, ונציגת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות הוסיפה כי אם שאלון ואורנשטיין יורשעו בארה"ב הם צפויים לעונשי מאסר חמורים של יותר מ-20 שנים.

על פי המידע שנאסף במשטרה, החשודים גרפו לכיסם לכאורה מיליוני דולרים. השניים השתמשו לכאורה בשמות בדויים ובדרכונים מזויפים. דרכונו הישראלי של אחד מהם נמצא בשגרירות סין לצורך קבלת ויזה. אצל אותו חשוד נתפסו גם שני מיליון שקלים במזומן.