בצעד חריג: פורסמה זהות חשודה בהתעללות

בית המשפט התיר להראות את פניה של מטפלת מהצפון שתועדה מכה זוג תאומים. ההורים הם שהגישו את הבקשה באמצעות עורכי דינם. "פומביות הדיון גוברת על ערך ההגנה על ההליך השיפוטי", נכתב בהחלטה

בצעד חסר תקדים התיר היום (רביעי) בית משפט השלום בחיפה לפרסם את תמונתה ושמה של מטפלת מהצפון, החשודה בהתעללות בזוג תאומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט, ד"ר זיאד פלאח, נענה לבקשתם של ההורים המיוצגים על ידי עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, והתיר לפרסם סרטונים בהם נראית החשודה, רחל לוי, כשהיא מכה את התינוקות. מעצרה הוארך בתחילת החודש, והיא נחקרה בחשד לתקיפת חסר ישע והתעללות בקטין.  

לטענת ההורים, לוי היכתה את התאומים ביותר מ-30 מקרים. בהחלטת בית המשפט אמר השופט: "פומביות הדיון וחופש הביטוי גוברים על טיעון חלש של הגנת הליך שיפוטי ולכן החלטתי לקבל את בקשת ההורים ולפרסם את הסרטונים כולל פרטיה המלאים".

לפני כחודש הבחינו ההורים בסימני אלימות על מצחו של אחד התאומים והגישו תלונה במשטרת חיפה עם תיעוד האירוע. ההורים ביקשו לפרסם את שמה של המטפלת כדי לעודד הורים נוספים להגיש תלונה אם גם ילדיהם נפלו קורבן לתקיפה.

יש לציין כי מדובר בהחלטה חריגה שבית משפט נותן לפרסם תמונות של חשודים שעניינם תלוי ועומד בבית המשפט, לפני הגשת כתב אישום.