הרב החשוד בעבירות מין: המתלוננות אולצו לשקר

מעצרו של הרב עזרא שיינברג מצפת, החשוד בשורת עברות מין בנשים שהגיעו להתייעץ עמו, הוארך ב-3 ימים. הרב טען בדיון כי יש יד מכוונת נגדו: "הדברים מתפוגגים. מתלוננת אחר מתלוננת טוענת שאולצה להגיד דברים"‎

מעצרו הוארך בשלושה ימים. שיינברג (גיא ורון)

בית משפט השלום בנצרת האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרו של הרב עזרא שיינברג מצפת, החשוד שביצע עבירות מין בכמה נשים שהגיעו להתייעץ עמו. במהלך הדיון האשים הרב כי מדובר במזימה מכוונת נגדו: "הדברים מתפוגגים אחת לאחת. מתלוננת אחר מתלוננת טוענת שהיא אמרה דברים שהיא אולצה להגיד. הדברים יתבררו לאחר מכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו בשעה הקרובה עומדים לערער", אמר סנגורו של הרב, עו"ד אפרים דימרי. "למרות בקשתה של המשטרה להאריך את המעצר בשמונה ימים, בית המשפט נענה באופן חלקי בלבד, וגם בגין אותם שלושה ימים אנחנו מתכוונים לערער על מנת שבית המשפט יוכל לפקח יותר מקרוב אחר התנהלותה של המשטרה".

"כל ערב לפני דיון הארכת מעצר של הרב, השוטרים ממציאים תלונה שאין בה כלום, ועל סמך תלונה זו הם מבקשים להאריך את מעצרו של הרב", הוסיף עו"ד דימרי.

עו"ד אפרים דמרי (יח"צ)

אחת המתלוננות לרב: "אתה טמא"

ביום חמישי הותר לפרסום שמו של הרב שיינברג. הוא נעצר בתחילת החודש בנמל התעופה בן גוריון בזמן שעל פי החשד ניסה להימלט מהארץ, לאחר שנטען כי קיים יחסים מיניים עם נשים שהגיעו אליו לייעוץ.

"אין בנזק שעלול להיגרם לרב כדי להטות את הכף לעבר מניעת פרסום שמו", קבע השופט אורי שוהם בהחלטתו להתיר את פרסום שמו. "הנזקים עליהם מצביע המבקש אינם שונים מנזקיו של כל אדם הנתון בחקירה פלילית בגין חשד לביצוע מעשים חמורים, כדוגמת אלו בהם נחשד המבקש".

עוד לפני חשיפת זהותו עומת הרב עם שלוש מהמתלוננות נגדו. העימות התפתח לוויכוח קולני בין הצדדים, כשהמתלוננות הטיחו ברב החשוד דברים קשים וחזרו על חלק מהמסרים שפורסמו השבוע לראשונה בחדשות 2 במכתב ששלחו לרב.

על פי גורמים המעורים בפרטי החקירה, אחת המתלוננות צעקה לעבר הרב החשוד: "אתה טמא, אני מסתכלת לך בעיניים. אתה זה שצריך להשפיל את המבט". מנגד, הרב דבק בגרסתו שלפיה הוא לא כפה את עצמו על אף אחת מהנשים, אלא הן אלו שרצו אותו.