היועמ"ש: לחקור פרשת מעונות ראש הממשלה

וינשטיין החליט לאמץ את המלצת פרקליט המדינה והמשטרה שלפיה "יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה". זאת בעקבות עדויות שנגבו מבעלי תפקידים בשני המעונות

בנימין ושרה נתניהו, ארכיון (ניו מדיה הליכוד)

להב 433 תחקור את ההתנהלות במעון ראש הממשלה: היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (שני) כי החליט לפתוח בחקירה פלילית "בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה" - הן בנושאי המעון בקיסריה והן בנוגע למעון בירושלים.

צפו בעיקרי דוח המבקר בעניין מעונות ראש הממשלה

חוקרי המשטרה גבו עדויות רבות מבעלי תפקידים בשני המעונות. לאחר בדיקת סיכום העדויות התקבלה ההחלטה לעבור לחקירה מלאה שמרכזה יעמוד בשלב הראשון סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף.

במוקד החקירה. עזרא סיידוף (עמית ולדמן, חדשות 2)

בחמשת החודשים האחרונים התנהלה הבדיקה על פי החלטת היועץבמשרדי להב 433 בפיקודו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל. לאחר סיכום הממצאים המליצו פרקליט המדינה וראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרת ישראל מני יצחקי לפתוח בחקירה, והיועץ וינשטיין החליט לקבל את עמדתם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל בלהב 433 יאח"ה, והיא תלווה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים. בשלב זה לא ברור אם יידרשו החוקרים לחקור גם את אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בנוגע לגרסתה. החלטה בנושא צפויה להתקבל לאחר חקירתו של סיידוף, בהתאם לפרטים שייספק.

מהפרקליטות נמסר כי "מטבע הדברים, לא נוכל להרחיב בעניין פעולות חקירה שננקטו ושיינקטו ולא נוכל להתייחס לזהות המעורבים שיוזמנו להיחקר במסגרת החקירה הצפויה".

המבקר: אי סדרים בניהול מעון רה"מ

ב-17 בפברואר 2015 פרסם מבקר המדינה יוסף שפירא, דוח חמור ביחס להוצאות הכספיות של בני הזוג נתניהו במעונות של ראש הממשלה בקיסריה ובירושלים. "הוצאות הכלכלה של ראש הממשלה, משפחתו ואורחיו במעון הרשמי בירושלים בין 2010-2012 לא עלו בקנה אחד עם עקרונות היסוד של מידתיות, סבירות, חיסכון ויעילות", כתב אז המבקר שפירא.

המבקר טען כי ניתן היה לצפות מנבחר ציבור "לגלות יתר רגישות ציבורית ולהקפיד לפעול במהלך כל שנות כהונתו לפי עקרונות של התנהלות ציבורית ראויה". עם זאת, המבקר ציין לטובתו של נתניהו כי הוצאות המעונות ירדו בשנת 2013.

מלבד הוצאותיהם של בני הזוג נתניהו, עלתה שאלת העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שביצע עבודות תחזוקת חשמל במהלך יום הכיפורים. בדוח נטען כי פחימה, חבר מרכז הליכוד, הועסק בתמורה ליותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע ובחגים - למרות שנפסל בשל קרבתו לשניים.