התחזתה לברמנית והפלילה סוחרי סמים‎

עינב, שהשתחררה לפני שנה מצה"ל, החליטה להתגייס בסודיות למשטרה. אפילו בני משפחתה חשבו שהיא עובדת עם נוער בסיכון, אבל עכשיו כבר מותר לגלות: היא פעלה כסוכנת סמויה, הביאה למעצר עשרות סוחרי סמים וזכתה לתשבוחות על פעילותה מצמרת המשטרה. צפו בעסקאות שתועדו

למעלה מ-30 חשודים בסחר בסמים נעצרו לפנות בוקר (שני) בזכות הפעלתה של סוכנת משטרתית סמויה שהתחזתה לברמנית והועסקה בפאב מוכר בראשון לציון. חלק מהעסקאות שביצעה הצעירה עם החשודים תועדו במצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכנת, עינב, התגייסה למשטרה לפני כשנה עם שחרורה מצה"ל. היא הוכשרה במפלג המודיעין של ימ"ר מרכז ובמהלך השנה האחרונה עבדה כמלצרית בכמה פאבים באזור ראשון לציון, עד שהפכה דמות מוכרת בחיי הלילה והתקבלה לעבודה כברמנית בפאב פופולרי ומוכר. 

עשרות הסוחרים שנעצרו בעקבות הראיות שאספה נגדם חשודים בסחר בסמים מסוג קוקאין, חשיש, מריחואנה ו-MDMA.

ביצעה עסקאות עם עשרות סוחרי סמים

"רכשה את אמון החשודים בקור רוח"

בני משפחתה על עינב היו משוכנעים כי בתם עובדת עם נוער בסיכון, אך אמש הם הופתעו לגלות כי היא שוטרת בימ"ר מרכז שעומדת בלב מבצע מחוזי לאיתור סוחרי סמים.

הבוקר, לאחר מעצר החשודים, נערך לכבודה טקס חגיגי שבמהלכו אמר מפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן, לבני משפחתה כי הם "יכולים להיות גאים בעינב, שבקור רוח רכשה את אמון החשודים והפלילה עשרות מהם בסחר בסמים, ונטלה חלק של ממש במאבק בנגע החברתי הזה".

מתוך ההתכתבות בין הסוכנת לאחד החשודים

מבצע ההפעלה של עינב הביא לחשיפת חשודים ללא עבר פלילי שעסקו בסחר בסמים קשים. היא רכשה מהם בעסקאות שתועדו בזמן אמת כמויות סם גדולות "לה ולחברותיה".

עבור כל קניה היא שילמה סכום של כ-2,000 שקל, כשהמחירים הם 500 שקל לגרם קוקאין, 500 שקל לגרם MDMA, 250 שקל לאצבע חשיש ו-120 שקל לגרם מריחואנה מסוג הידרו.

קצין בכיר בימ"ר מרכז אמר על הפעלתה של עינב: "מדובר בבחורה מבית טוב, ללא עבר פלילי. הפרופיל שלה די שונה מזה של סוכנים סמויים אחרים בהם השתמשנו, שמכירים את העולם העברייני. לה אין מושג בעולם הזה ותראו את מי היא הפלילה - כולם אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי".

לגבי השאלה האם לא מסוכן לחשוף את זהותה הוא אמר: "לא, היא תשמש מעתה והלאה שוטרת מן המניין באחת מיחידות העלית שלנו במחוז מרכז. קצין אחר בימ"ר הבטיח: "אתם עוד תשמעו עליה".

בצהריים יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.