המשטרה: גורם חיצוני יבדוק את התנהלות ניצב ירון בארי

ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי כבר נוקה מהחשד לעבירה פלילית על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, אך במשטרה מבקשים לבדוק את ההיבטים המשמעתיים בהתנהלותו. המפכ"ל היוצא יוחנן דנינו הורה לניצב בדימוס דני ברינקר שנחשב למקורבו לבחון את העניין אל עף שאינו משפטן

ייבדק על ידי גורם חיצוני. בארי, ארכיון (חדשות 2)

לאחר בדיקת המחלקה לחקירות שוטרים שהעלתה כי אין תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית נגד ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי, החליטו במשטרה להעביר את הטיפול בנושא לגורם חיצוני. על פי החשד, בארי ואשתו היו מעורבים בעמותה שעסקה בגיוס כספים, ובהם גם כספים שנתרמו על ידי עורך הדין רונאל פישר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי שנקבע כי בארי לא עבר עבירה פלילית, הורה המפכ"ל היוצא יוחנן דנינו להעביר את הבדיקה לניצב בדימוס דני ברינקר, לשעבר סגן המפכ"ל, שיבחן אם ישנם היבטים משמעתיים בהתנהלות הקצין. ברינקר נחשב למקורבו של דנינו, וידוע כי דנינו נהג להתייעץ איתו מעת לעת.

במשטרה מדגישים כי הוחלט להוציא את הבדיקה לגורם חיצוני כדי למנוע לזות שפתיים ועל מנת לייצר תהליך "נקי" ונטול אינטרסים, שכן ניצב בארי היה בעבר ראש אגף משאבי אנוש והיה אחראי על מחלקת משמעת. כמו כן, בארי עמד ביחסים הדוקים עם היועץ המשפטי למשטרה.

על אף שניצב בדימוס ברינקר אינו משפטן, במחלקה לחקירות שוטרים כבר קבעו שאין לפרשה היבטים פליליים ולפיכך לא נדרשת המלצת משפטן. ההערכה היא שההמלצות שיגבש ניצב בדימוס ברינקר יועברו כבר למפכ"ל הבא וממנו לאישור השר לביטחון פנים.