פוענח רצח החקלאי: שוד שהסתבך

המשטרה עצרה שני שוהים בלתי חוקיים בחשד שניסו לשדוד לפני כשלושה שבועות את דוד בר קפרא והכו אותו למוות. תחילה עלה חשד כי הרקע למעשה הוא לאומני, אך עדותם של שלושה עדי ראייה הביאה לתפנית בחקירה

הותר לפרסום כי המשטרה פענחה את רצח החקלאי דוד בר קפרא ז"ל בשפלה לפני כשלושה שבועות. תחילה עלה חשד כי הרקע לאירוע לאומני ועל החקירה הוטל צו איסור פרסום, אך עם מעצר שני חשודים במעשה התברר כי מדובר בתקרית פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודים, תושבי הכפר בית לקיא בבנימין בני 21, נעצרו במסגרת פעילות משולבת של היחידה המרכזית של מחוז מרכז, שירות הביטחון הכללי וצה"ל. השניים מוכרים פעילי טרור עממי וכי היו מעורבים בעבר ביידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל בבית לקיא. מעצרם התאפשר בזכות תפנית בחקירה למחרת הרצח, לאחר ששלושה עדי ראייה, בהם קטין, עוכבו לחקירה.

פוענח רצח דוד בר קפרא (באדיבות המשפחה)

עדותם של השלושה קידמה משמעותית את החקירה והובילה למעצרם של השוהים הבלתי חוקיים - עלאא עאצי ומוג'אהד עאצי. מהחקירה עלה כי מוג'אהד הועסק על ידי בר קפרא כחודשיים לפני הרצח. במשטרה טוענים כי השניים החליטו לשדוד אותו מאחר שבעונת הבציר של הכרמים נערך מסחר ער ובעלי החוות נוטים להחזיק סכומי כסף גדולים.

בחקירתם סיפרו החשודים כי בלילה שלפני האירוע נכנסו לישראל והגיעו לכרם של בר קפרא. הם נשארו לישון שם ולמחרת ביצעו החל משעות הבוקר המוקדמות תצפיות במטרה לוודא כי ברשותו של בר קפרא כסף מזומן.

סמוך לשעה 11:30 זיהו החשודים סוחר שרכש ענבים מבר קפרא והניחו כי יש ברשותו כסף מזומן, ולכן התקרבו אליו, איימו עליו ודרשו ממנו כסף. בעקבות התנגדותו ולאחר שלא גילו כסף על גופו, הכו אותו באמצעות מקלות עד שאיבד את הכרתו ואז נמלטו כשהם מותירים אותו מתבוסס בדמו. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש וכעבור מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

עלאא עאצי בבית המשפט (חטיבת דוברות המשטרה)

המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים ומגישה לבית משפט השלום בראשון לציון הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום בגין רצח.