חשד: בן 13 סחט, איים ותקף חבריו‎

המשטרה עצרה נער שחשוד בקיום משחקי הימורים בשכונת מגוריו, סחיטת כספים מחבריו שהפסידו מאות שקלים במשחקים שניהל ובתקיפה אלימה של חלק מהקטינים החייבים. "הקטין שלקח את החוק לידיים לא בחל באמצעים להשיג את מבוקשו", אמרו השוטרים במחלק הנוער

אילוסטרציה

נער בן 13 ממרכז הארץ חשוד בסחיטה באיומים, בתקיפה הגורמת חבלה ובהימורים. על פי החשד, הנער שיתף עשרות קטינים במשחקי הימורים שהתנהלו באזור המרכז, שם הפסידו המשתתפים את כספם, ומי שאיחר בתשלום נענש בריבית בגובה של 20 שקלים ליום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער החשוד, שרק לפני מספר חודשים חגג בר מצווה, גבה לכאורה את הכספים באלימות, איומים, הפחדות ובתרגיל "כיפה אדומה", תרגיל מוכר בקרב עבריינים בו מפתים אדם להגיע לנקודה מסוימת בתואנת שווא, שם תוקפים אותו או מאיימים עליו. הדבר נודע לפני מספר שבועות לחוקרי מחלק הנוער בתחנת תל אביב צפון, והם פתחו בחקירה סמויה.

"מדובר באירוע חמור", אמר מפקד התחנה, סגן ניצב ניסים דאודי. "הקטין שלקח את החוק לידיים לא בחל באמצעים להשיג את מבוקשו. אנו בפתחו של החופש הגדול, הילדים מסתובבים ברחובות עד לשעות הקטנות של הלילה והם נחשפים לאירועים שונים. אני פונה להורים, יש לכם תפקיד חשוב, שוחחו עם ילדיכם, תבדקו מי חבריהם ומה מעשיהם".

"מעשי אלימות והתעללות קשים וחמורים"

במהלך החקירה נחשפו החוקרים לאווירת הפחד ששררה בשכונה בחודשים האחרונים. עשרות קטינים כבני 13 נדרשו לשלם סכומים של מאות שקלים שתפחו בכל יום. אחד הקטינים שלא עמד בתשלומים נדרש לבצע עבירות שונות עבור בעל החוב. הוא גנב מוצרים שונים וחויב להשתתף בתרגיל "כיפה אדומה" בו הכה אחר.

במהלך החקירה נודע לקצין הנוער, פקד גוני סער, כי קבוצה נוספת של קטינים סבלה מנחת זרועו של הנער החשוד. על פי החשד, הוא היה פוגש את הקטינים באקראי בשכונה, מבצע על גופם חיפוש ולוקח כסף שנמצא. במספר מקרים הוא אף הכה אותם לכאורה, ללא סיבה.

"במהלך החקירה נחשפנו למעשי אלימות והתעללות קשים וחמורים", אמר מפקד המרחב, תת ניצב יהודה דהן. "עשרות קטינים חיו תקופה ארוכה תחת תחושת פחד וחוסר אונים עד כדי שהם חששו לשתף את קרוביהם מחשש שיבולע להם, ואנו כמשטרה לא נאפשר זאת. אנו נגלה אפס סובלנות בנושא, ונמצה את הדין עם כל מי שיבחר להפר את החוק".