המתלוננות במכתב לרב: "לא מפחדות ממך"

אחרי שבהארכת מעצרו הכחיש הרב מהצפון את עבירות המין המיוחסות לו וקרא למתלוננות "להביט לו בעיניים", מחר לראשונה זה יקרה. בינתיים מעבירה אחת המתלוננות מכתב עליו חתומות ארבע מהן בו הן מטיחות בו את המעשים שעשה ואומרות: "כבר לא מפחדות ממך"

הרב בבית המשפט בשבוע שעבר (חדשות 2)

פרסום ראשון: בשבוע שעבר הזמין הרב מהצפון החשוד בביצוע עבירות מין בנשים שהגיעו להתייעץ עמו את המתלוננות "להביט לו בעיניים", ומחר (שלישי) זה צפוי לקרות. חלק המתלוננות יגיעו לעימות ראשון עם הרב ואחת מהן אף העבירה מכתב עליו חתומות ארבע מהן ובו הן מתארות את מצבן הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קראנו את הדברים שאמרת לעיתונאים, שאתה לא מכיר אותנו ורוצה להסתכל לנו בעיניים, והאמת שאתה צודק, אתה לא מכיר אותנו, אתה מכיר רק את גופנו", כתבו הנשים לרב. "לא ראית שיש לנו נשמה, בעל, ילדים, רמסת אותנו", הוסיפו.

המתלוננות הוסיפו כי רק בזכות תפיסתו ומאסרו של הרב הן יכולות להרים את ראשן. "בזכות הדין שנעשה בך אנחנו יודעות שאתה הרשע ואנחנו בסדר, שאתה העקום ואנחנו ישרות, שאתה הטמא ואנחנו הקורבנות. אם תצא חי מהכלא אחרי 20 שנה, לא תהיה לך מנוחה".

לפי הנשים התמיכה שקיבלו מהקהילה בצפון, מראשי הישיבות ואחת מהשנייה עזרו להן להתמודד עם "הפחדות" הרב, כלשונן. "אנחנו נבוא להסתכל לך בעיניים עד שתשפיל את מבטך", כתבו בתגובה למסר ששלח להן.

המכתב ששלחו המתלוננות


הרב החשוד בעבירות המין, ששמו עדיין אסור בפרסום, הגיע בשבוע שעבר לבית המשפט והכחיש את החשדות נגדו. "הימים שבין 17 בתמוז לתשעה באב הם ימים שמצטערים על שנאת חינם. אנחנו חושבים שזה הזמן להרבות באהבה וככה נבנה את הדברים בגאולה".

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בטענה שמעשיו מעלים תמונה של ניצול שיטתי של קורבנותיו. בנוסף העלה השופט חשש כי ניסיון ההימלטות של הרב מהארץ מעיד על ניסיון לשבש את החקירה.

למרות שבמשטרה ובבית המשפט ביקשו לפרסם את שמו של הרב, פרקליטו אפרים דמרי עתר נגד ההחלטה בטענה כי "הנזק שייגרם למערער, שהוא רב מכובד וידוע שניהל 'כולל' וארגון חסד, כתוצאה מפרסום שמו, הוא חמור במיוחד". דמרי הוסיף כי הרב הוא "איש חסד ונתינה" ללא עבר פלילי, והזכיר גם את מצבו הרפואי של הרב.