פוענח רצח בשדרות: חברי כנופיה תקפו בן 25

בתום חקירה שנמשכה כחודש הותר לפרסום כי נעצרו חמישה חשודים ברצח מיכאל גזייב, צעיר בשנות ה-20 לחייו שנדקר מחוץ לסופר בעיר במהלך קטטה המונית. מהחקירה עולה כי הרקע למעשה הוא קרב בין כנופיות פשע יריבות

זירת הרצח, בחודש שעבר (חטיבת דוברות משטרה)

הותר לפרסום כי המשטרה פענחה את רצח מיכאל גזייב בשדרות לפני כחודש וחצי. מהחקירה עולה כי הרצח בוצע במסגרת "סגירת חשבון" בין כנופיות יריבות. לפי החשד רוצחיו של גזייב תקפו אותו וכמה צעירים נוספים באמצעות סכין ואלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום חקירה מאומצת, שבמהלכה נעצרו חמשת החשודים, ביססו שוטרי היחידה המרכזית של משטרת מרחב לכיש בפיקודו של סנ"צ יגאל קלימיאן, תשתית ראייתית. נגד החשודים יוגשו היום (שני) כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "נמשיך לפעול בנחישות כנגד כל מי שיאיים על שלומו וביטחונו של הציבור", ציין מפקד משטרת מרחב לכיש, נצ"מ אלי כזרי.

גזייב נרצח באמצע החודש שעבר במהלך קטטה אלימה שהתפתחה בפתח סופר בעיר. שוטרי סיור שהגיעו למקום הבחינו בו מוטל על הקרקע כשהוא במצב אנוש, ועל גופו סימני אלימות ודקירות סכין. צוותי מד"א שביצעו בו פעולות החייאה קבעו את מותו.

קרב כנופיות הוביל לרצח אכזרי (חטיבת דוברות משטרה)

כבר בתחילת החקירה התברר כי הרקע למעשה הוא סכסוך בין שתי כנופיות פשיעה - האחת מקומית והאחרת מאזור אשדוד ואשקלון. לפי החשד, מספר ימים לפני הרצח פרץ עימות אלים בין שתי הכנופיות והוא זה שהיווה את הרקע לרצח.

חברי הכנופיה היריבה התארגנו בשלושה כלי רכב, כשהם נושאים עמם סכין ואלות. בליל הרצח הם הגיעו בצורה מאורגנת לנקודת כינוס בעיר שדרות, שם החלו לנסות ולהתחקות אחר חברי הכנופיה היריבה.

כשאיתרו את מיקומם של שניים ממקורביהם, הם נסעו למקום והחלו לתקוף אותם באמצעות סכין, אלות וארגזים שהיו במקום, תוך שהם מתעמתים גם עם שני אנשים נוספים שעבדו במקום. עיקר התקיפה התמקדה בגזייב שנדקר פעם אחר פעם ובהמשך מת מפצעיו.