תיעוד: פרצו לבית המנוחה בשבעה

צמד פורצים נכנס לביתה של קשישה ניצולת שואה ימים ספורים לאחר מותה. האזעקה הצליחה להבריח אותם מהמקום, לא לפני שגרמו נזק רב לבית ולרכוש שהיה בו. "אני לא מבינה איך אפשר לעשות דבר כזה נורא", תהתה נכדתה. כך זה נראה

שני חשודים החליטו כנראה לנצל את פטירתה של ניצולת שואה מרחובות כדי לפרוץ לדירתה במהלך ימי השבעה. בני משפחתה, שקיבלו התרעה על אזעקה בבית, הגיעו לבית - אך מצאו רק את ההרס הרב שזרעו בו הפורצים. המשטרה פתחה בחקירה, ובינתיים המשפחה מבקשת את עזרת הציבור בניסיון לאתר את הפורצים בעזרת צילומי מצלמת האבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך שנים התגוררו ניצולי השואה שאול ורינה גסנר בבית צמוד קרקע ברחובות. שבעה חודשים לאחר מותו של הבעל, הלכה ביום רביעי האחרון רעייתו לעולמה בגיל 86. לאחר שהובאה למנוחות בבית העלמין בעיר החלו בני משפחתה לשבת שבעה בביתה עד ליום שישי האחרון, אז פנו ילדיה להעביר את השבת בבתיהם.

זמן קצר לאחר שעזבו את הדירה קיבל אחד מבניה של המנוחה התרעה על כך שהאזעקה בבית פועלת. כששב לבית ופתח את הדלת, נגלו לעיניו מחזות הרס שלא הותירו מקום לספק כי המקום נפרץ. "הם שברו מגירות, גרמו נזק לחדר שלה ופרצו גם למחסן של אבי ז"ל בחצר", סיפר הבן יצחק לחדשות 2 Online. "הם נכנסו לבית דרך החלון, אחרי שעיקמו את הסורגים והרסו את קיר החיצוני של הבית".

מצלמת אבטחה שהותקנה בדירה תיעדה את מעשיהם של השניים, מהרגע שבו פרצו לדירה מאחד החלונות ועד לרגע שבו החלה האזעקה לפעול. לפני שנמלטו מהמקום ניתקו החשודים את המצלמה, זאת בזמן שהמיקרופון המשיך לתעד את ההתרחשות שבמהלכה אף נשמע אחד מהם כשהוא קורא לשותפו בשמו.

את חומרי ההקלטה הגישו בני המשפחה האבלים למשטרת רחובות, שם הגישו תלונה בעקבות האירוע. "הם ראו את מודעת האבל כנראה בבית כנסת או על הבית ולכן החליטו לפרוץ", העריכה נכדתה של המנוחה, תמר גסנר, שמנסה כעת לאתר את החשודים באמצעות הרשת החברתית. "הם הבינו שבערב שבת אף אחד לא יהיה בבית, אז הם ניצלו את זה. אני מקווה שהם ייתפסו במהרה. מעבר לפגיעה ברכוש זו פגיעה בנו. אני לא מבינה איך אפשר לעשות דבר כזה נורא".

רינה גסנר ז״ל עם הנינות אביגיל ונגה (באדיבות המשפחה)

"הדבר הראשון שהבן שלי עשה זה לתלוש את המודעות מחוץ לבית, כי הם פרצו אליו כשהבינו שאף אחד לא נמצא בו", המשיך יצחק - שיקום משבעה עם משפחתו רק ביום שלישי הקרוב. "אנחנו סידרנו את הבית ומקווים שהמשטרה תמצא אותם".

במשטרה אישרו כי קיבלו תלונה בגין התפרצות לבית וכי התלונה מטופלת בתחנת רחובות.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני