"איפה הניידת? תכף רוצחים אותו!"

תושבים הכפרים ג'דיידה-מכר בצפון טוענים שירי ברחובות ואלימות בכל פינה הפכו בשנים האחרונות לשגרת חייהם ושהמשטרה לא עושה מספיק כדי לספק להם תחושת ביטחון. מאז תחילת השנה מדווחים התושבים על 40 תקריות ירי ואלימות. במשטרה טוענים מנגד: התושבים לא משתפים פעולה

ירי ברחובות, אמצעי לחימה שמסתובבים חופשי ואלימות בכל פינה - זאת המציאות בכפרים ג'דיידה-מכר שנמצאים במרחק של שתי דקות נסיעה בלבד מעכו. התושבים מספרים שאין יום שבו הם לא נאלצים להזמין ניידת לכפרים. המשטרה, לטענתם, לא עושה מספיק כדי לספק להם תחושת ביטחון ברחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לידי חדשות 2 Online הגיע סרטון ובו תיעוד של ניסיון חיסול מחוץ לבית קפה במקום לפני מספר חודשים. צעיר פותח באש לעבר חבורה שעומדת מחוץ לבית הקפה ופוצע נער בן 15. גם במנוסתו הוא ממשיך לירות לעברם. תוך רגעים הוא נלכד על ידי ההמון, שמכלה בו את זעמו.

עדי ראייה לתקרית ממהרים להתקשר למוקד 100 של המשטרה בבקשה שישלחו ניידת. "אולי הוא יבוא ויירה עוד פעם, כל המשפחה שלי פה אבל אני לא רואה משטרה", אומרת אחת התושבים למוקדנית. "עדיין לא הגיעה ניידת, איפה אתם? הם עוד מעט רוצחים אותו!", מפציר תושב אחר.

ירי בבניין המועצה (חדשות 2)

לטענת עו"ד באסל סלאח, שמייצג את הנאשם בניסיון החיסול, למשטרה לקח יותר מ-20 דקות להגיע למקום. "המשטרה צריכה להגיע מיידית כשמדווחים להם שאדם נתפס על ידי המון זועם שמכה בו", הוא אומר. "המשטרה שותפה לאירוע הפלילי שהיה שם". לבסוף נתפס היורה, אושפז בבית החולים ולאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון רצח.

התושבים לא משתפים פעולה?

התושבים טוענים שמתחילת השנה כבר אירעו יותר מ-40 מקרים של ירי ואלימות. רק השבוע בוצע ירי לעבר חנות מכולת בג'דיידה-מכר. 5 בני אדם, בהם שתי נשים ושני ילדים שישבו לארוחת שבירת צום הרמדאן, נפצעו. לפני כחודש בוצע ירי לעבר המתנ"ס ולפני כחודשיים לעבר בניין המועצה.

עו"ד ויסאם עריד, תושב המקום, אומר שהאירועים האלה הפכו לשגרת החיים בשני הכפרים בשנים האחרונות. בג'דיידה-מכר מופעלת פרויקט "עיר ללא אלימות", אך לדבריו הפרויקט לא מתוקצב כראוי.

ירי במתנ"ס (חדשות 2)

במשטרה דוחים את טענות התושבים. בשיחה עם חדשות 2 Online מתחו גורמים במשטרה ביקורת חריפה על חוסר שיתוף הפעולה של התושבים. לדבריהם, הם מסרבים למסור מידע שהיה עשוי לשפר את איכות חייהם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לתיעוד ולטענות: "הודות לפעילות המהירה והנחושה של משטרת עכו נמנע לינץ' במקום. המשטרה פועלת בכל המישורים, לרבות תפיסת אמצעי לחימה וסמים".