"בחורים קרעו חולצות, נשבר הלב. אנשים בוכים"

בקהילתו של הרב מתקשים להתגבר על החשדות החמורים המיוחסים לו. בטקס תפילה מיוחד שכינסו השתתפו עשרות רבנים ומכובדים מכל רחבי הארץ, שהרגישו צורך להשיב על השאלות שהעלתה הפרשה מאז נחשפה: "זו השעה לכולנו להתפלל. אם נשתפר אולי נמנע את הפיגוע הבא"

לא ראוי למחילה. הרב החשוד (חדשות 2)

בישיבתו של הרב החשוד במעשי אינוס ובמעשים מגונים נערך הערב (חמישי) טקס תפילה מיוחד בהשתתפות רבנים מכל רחבי הארץ, במטרה להשיב על השאלות שעלו בשבוע האחרון סביב נסיבות מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכנס השתתפו מאות מבני הקהילה המקומית, אך למרות ההתכנסות ההמונית איש מהם לא הזכיר ולו פעם אחת את הרב החשוד בשמו. עם זאת ציינו המשתתפים כי המעשים המיוחסים לו אינם ראויים למחילה וקראו לחזק את בני משפחתו של הרב.

בין משתתפי הטקס היה גם רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו, שתיאר את השפעות הפרסומים המיוחסים לרב על קהילת המאמינים כולה. "זה משבר לא קל", אמר הרב אליהו. "היו בחורים שקרעו את החולצה, נקרע הלב ממש. אנשים התעלפו. כולם בוכים".

חשיפת המקרים והעדויות זעזעה את ציבור המאמינים בכלל ואת קהילת הרבנים בפרט, שם מתייחסים לאירועים כפיגוע. "אחת הנשים שהתלוננה אמרה שזה קרה לפני 13 שנים, אבל מאז לא העיזה לדבר. לא חשבה שיאמינו לה", סיפר הרב אליהו. "רק עכשיו כשעלה הרגישה שהיא יכולה אחרי ששמעתי אותה הבנתי שזו השעה לכולנו להתפלל. אם נשתפר אולי נמנע את הפיגוע הבא".

לצד הקושי, רואה הרב בפרשייה ביטוי לצדק שנעשה אחרי שנים ארוכות של עוול. "מחילול השם הזה צמחה בי אמונה חזקה הנה הצדק נעשה והאמת מתגלה. לא היה פשוט לפתוח את הפצע המוגלתי בפני האברכים אבל הגענו למסקנה שאין ברירה. אסור להשאיר את הגידול הממאיר הזה בתוכנו".