פרסום ראשון: אשתו של אסי אבוטבול נעצרה

קארין אבוטבול חשודה במעורבות במספר אירועים פליליים. השוטרים שהגיעו לביתה ביקשו ממנה להכין תיק - מה שעשוי להצביע על הכוונה לבקש את הארכת מעצרה. בעבר נעצרה בחשד לשיבוש מהלכי חקירה

פרסום ראשון‎: קארין אבוטבול, אשתו של אסי אבוטבול, נעצרה הבוקר (שלישי) בחשד למעורבות בשורה של אירועים פליליים. אבוטבול נחקרה כבר פעמים רבות בעבר באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי חקירה, אולם הפעם הוצא נגדה צו מעצר בגין חשדות חמורים מאלו שיוחסו לה בעבר. יחד עם אבוטבול נעצרו עוד ארבעה חשודים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטר הגיע לבצע את המעצר בביתה תוך שהוא מציג לה צו מעצר של שופט. קארין אבוטבול התבקשה "להכין תיק", מה שמלמד על כך שהמשטרה שוקלת לבקש את הארכת מעצרה.

עו"ד מנשה סלטון, פרקליטה של קארין אבוטבול, מחה על המעצר. "לא ברור למה הגיעו לביתה ועצרו אותה כשיכלו לזמנה ליאחב"ל והיא הייתה מגיעה כפי שעשתה עד היום", אמר. "יש כנראה קשר לכך שהיום יש דיון בעניינו של אסי ורצון לייצר התפתחויות בתיק שיביאו להמשך מעצרו וליצירת לחץ עליו".

אסי אבוטבול, ארכיון (חדשות 2)

"אני איתו עד הסוף, לא מרחמת על עצמי"

בחודש שעבר התראיינה קארין אבוטבול ל"אולפן שישי" ואמרה כי הקשר ביניהם חזק מתמיד. "אני איתו עד הסוף, אני שלמה עם עצמי", אמרה. "הוא לא מת, הוא חי איתנו בבית ממש - אם זה דרך טלפונים וחינוך של הילדים. באסיפות הורים אני משאירה אותו בטלפון והוא מעורב בכל דבר בבית".

אבוטבול הוסיפה כי השניים מכירים עוד מגיל נעוריהם, כאשר אסי לא היה מעורב בעולם הפשע. "אני לא מרחמת על עצמי ולא רוצה שיירחמו עליי, אני לא מסכנה", אמרה. "אני בחרתי לעצמי את החיים. גם הוא לא מסכן, גם הוא בחר לעצמו את החיים – אחד בוחר להיות עורך דין או שוטר ואחד בוחר להיות עבריין".

על חקירותיה בעבר סיפרה: "אמרו לי שאני נחקרת באזהרה. גם אני לא הצלחתי להבין על מה. הם קיבלו הוראה למוטט אותו, אין סיבה אחרת. אסי בחור חזק, הוא לא מתייאש". בנוגע לפרשה 512, אמרה אבוטבול: "אני לא מודאגת, מה יש לי לדאוג? יש עד מדינה חדש? לי הוא לא חדש, ידעתי שהוא עד מדינה. הוא אף פעם לא היה חבר של אסי, אז אני לא מודאגת. הוא הרי יכול לבוא ולספר, צריך גם להוביא הוכחות לבית המשפט. שיביא את ההוכחות".

עו"ד משנה סלטון (יח"צ)

אבוטבול חשוד במעורבות בחיסול עו"ד חכם

בחודש יוני ניסה אבוטבול לשים קץ לחייו בכלא, אך נפצע באורח קל בלבד. אבוטבול, המרצה עונש מאסר בגין סחיטה ועבירות הון, נעצר במסגרת "פרשה 512" בחשד למעורבות בשני מקרי רצח שטרם פוענחו. לאחר שנעצר נערך עימות בין אבוטבול לבין עד המדינה המרכזי, במהלכו שתק אבוטבול ולא התייחס לשום אמירה של העד.

עו"ד יורם חכם ז"ל וזירת החיסול (חדשות 2)

בחודש שעבר הותר לפרסום, במסגרת פרשה 512, כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשע החשוד במעורבות בחיסול עורך הדין הפלילי יורם חכם בשנת 2008 - בפיצוץ מטען ברכבו. מעצרו של אבוטבול הוארך בעקבות חשיפת הטענות כלפיו. היום הותר לפרסום כי יחידת להב 433 במשטרה עיכבה לחקירה חמישה חשודים נוספים בחשד למעורבות ברצח עו"ד יורם חכם ז"ל.

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.