9 חשודים נוספים נעצרו בחשד לביצוע הלינץ' בפצועים הסורים

המשטרה פשטה במהלך הלילה על מספר כפרים ברמת הגולן ועצרה חשודים נוספים במעורבות בתקיפת האמבולנס הצבאי בחודש שעבר במג'דל שמס. העצורים הועברו לחקירה ובהמשך יוחלט האם לבקש להאריך את מעצרם

האמבולנס שהותקף במג'דל שמס

המשטרה עצרה הלילה (שלישי) תשעה חשודים נוספים, תושבי כפרים ברמת הגולן, במעורבות בלינץ' בפצועים הסורים שהועברו לטיפול רפואי בישראל על ידי אמבולנס צבאי. במהלך התקיפה ההמונית של בני העדה הדרוזית שאירעה בחודש שעבר, הוכו הפצועים באבנים, אגרופים ומקלות - מה שהוביל למותו של אחד מהם, לפציעתו של השני וכן לפציעתם קל של שני חיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גל המעצרים בלילה מגיע לאחר שתשעה חשודים אחרים כבר נעצרו לפני כשבועיים. נבדק החשד כי חלק מהעצורים מעורבים גם בתקיפת אמבולנס צבאי בחורפיש, שעות לפני הלינץ'. החשודים, תושבי רמת הגולן, הועברו לחקירה ובהמשך יוחלט האם לבקש להאריך את מעצרם.

בצבא עדיין בודקים חשד שלפיו חייל העביר מידע מוקדם לתושבים במג'דל שמס ואפשר להם את הנחת המארב שכלל טרקטורונים שחסמו את הכביש והכיכר. על פי התחקיר, עלתה ההנחה שהתבררה בסופו של דבר כמוטעית כי אף אחד לא ידע מי מובל באמבולנס שנע בגזרה מדי יום כמה פעמים.

עוד עלה מהממצאים כי האמבולנס, שהבחין במארב, שינה כיוון ונסע לנווה אטי"ב בניסיונו להימלט. סמוך ליישוב עצרו החיילים כדי לטפל בפצועים ולהזעיק סיוע לתיקון האמבולנס ששמשתו נפגעה מיידוי אבנים. עוד נמצא כי החיילים הגנו בגופם על הפצועים ומנעו באופן הזה הסלמה וטבח.