נתפסה רשת הברחת ביצים מהרשות שגלגלה מיליונים

המשטרה עצרה 12 ישראלים ופלסטינים, החשודים שהיו חלק מרשת שהבריחה ביצים לתוך תחומי הקו הירוק. הביצים ששווקו למגוון בתי עסק בישראל נמכרו ללא כל פיקוח בריאותי הולם. "סיכנו חיי אדם מבצע כסף", אמרו במשטרה

הביצים שהוברחו (יחידת דובר המשטרה)

חקירה סמויה של המשטרה הובילה לחשיפת רשת הברחת ביצים משטחי הרשות לישראל. הבוקר (שני) פשטו שוטרים על מחסן בבית לקיא ועצרו 12 בני אדם - ישראלים ופלסטינים - בחשד שהיו חברים ברשת שגילגלה יותר מ-10 מיליון שקלים בשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החקירה הגיעה לסיומה היום לפנות בוקר ונוהלה על ידי משטרת מחוז ש"י, בשיתוף עם משרד החקלאות, רשות המסים וצה"ל. על פי החשד, הרשת מכרה את הביצים שהוברחו לתוך תחומי הקו הירוק לרשתות מזון, לבתי קפה ולאזרחים.

חברי הרשת גלגלו מחזור מכירות של יותר מעשרה מיליון שקלים בשנה. הביצים שהוברחו נמכרו ללא כל פיקוח וטרינרי וללא כל פיקוח בריאותי ובמשטרה מציינים שקיימת סכנה בריאותית מיידית לציבור הלקוחות שרכשו אותן.

הכסף שנתפס ברשות החשודים (יחידת דובר המשטרה)

החשוד שעמד בראש הרשת הוא תושב מודיעין בן 43, ויחד עמו נעצרו עוד 11 מחברי הרשת, בין היתר מאשדוד, ירושלים, בית שמש ומספר כפרים פלסטינים. ברשות החשודים נתפסו סכומי כסף זר וישראלי בשווי עשרות אלפי שקלים. כמו כן, נתפסו והושמדו אלפי ביצים.

"תופעת הברחת הביצים משטחי הרשות הפלסטינית לישראל היא תופעה המסכנת חיי אדם", אמר ראש מפלג פלילי במשטרת מחוז ש"י. "מדובר בעבריינים שאינם בוחלים בשיטות ובאמצעים להשגת רווח כלכלי על גבם ובריאותם של אזרחי מדינת ישראל".