אישה שלישית התלוננה נגד ראש הישיבה מהצפון

הרב מהצפון החשוד במעשים מגונים בנשים שהגיעו אליו להתיעצות הולך ומסתבך: אישה שלישית הגישה נגדו היום תלונה במשטרה, מעצרו של הרב הוארך אתמול. פורום הרבנים טוען: קיימות הקלטות בהן הרב מודה במעשיו

הרב בבית המשפט, אתמול (חדשות 2)

תלונה שלישית נגד הרב מהצפון: אישה נוספת, שלישית במספר, הגישה היום (שישי) תלונה במשטרה נגד הרב שנעצר בנתב"ג לאחר שנטען כי קיים יחסים מיניים עם נשים שהגיעו אליו לייעוץ. בפורום הרבנים שבודק את המידע בנוגע לרב טוענים כי יש בידיהם מידע על נפגעות נוספות - והם אף מאיימים שיציגו הקלטות מפלילות נגד הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד כה עשר נשים שונות פנו לפורום הרבנים וסיפרו על פגיעה מצד הרב העומד בראש ישיבה, ונשים נוספות טענו כי הרב ניסה "להתחיל" איתן. עד כה עולה מהעדויות דפוס פעולה אחיד של הרב - הנשים מודות כי הרב, שהושעה זמנית מתפקידיו ועזב את העיר, "מעולם לא כפה את עצמו" אלא פיתה בהסברים רוחניים. במשטרה הדגישו כי הרב חשוד במעשה מגונה, מעילה במרמה ואיומים.

בידי צוות הרבנים שמטפל במקרה יש הקלטות של הרב מודה במעשים בפניהם. לדבריהם הם "ישלפו" את ההקלטות אם הרב יוסיף להכחיש. גורמי דת המעורים בפרשה מספרים כי העדויות שהצטברו אצל הרבנים הן של נשים מכל רחבי הארץ והן חמורות מאד ומתארות דפוס פעולה שיטתי של הרב. רבות מהנשים בקהילה מתלבטות אם להתלונן מחשש להיחשף.

לדברי הגורמים, שורת רבנים ובהם הרב של צפת, שמואל אליהו, חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מיידית מעבודתו כראש ישיבה".

הרב מכחיש את המיוחס לו: "הצדק ייצא לאור"

אתמול הוארך מעצרו של הרב בשישה ימים על ידי בית משפט השלום בקריית שמונה. "בעזרת השם, הצדק ייצא לאור", אמר הרב לכתבים בבית המשפט, "בעזרת השם נעשה מסיבת הודיה וגם אתם תהיו מוזמנים".

עו"ד אפרים דימרי, המייצג את הרב, אמר בעקבות המעצר: "הרב מכחיש את המעשים המיוחסים לו, הוא ימסור את גרסתו ותגובתו למשטרה. המשטרה תמצה את החקירה ואנחנו מאמינים שבעזרת השם הרב ייצא זך ונקי ללא כל רבב". דימרי טען כי הרב לא ניסה להימלט מהארץ. "הוא עבר איזשהו צינתור ובעקבות ההמולה סביבו הוא החליט לצאת לנופש של מספר ימים ולחזור", הסביר. "הוא לא ידע על התלונה במשטרה ונסיעתו לא קשורה".