מסתמן: מפקד ימ"ר חוף בדרך להעמדה לדין

נצ"מ מוטי חריב צפוי לעבור שימוע שבסיומו תחליט המחלקה לחקירות שוטרים אם להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות מין. על פי המיוחס לו, נפגש הקצין הבכיר עם צעירה בת 22 שביקשה את עזרתו בנושא אישי ואז ניסה לכפות את עצמו עליה מספר פעמים בניגוד לרצונה. בקרוב יזומן הקצין להציג את גרסתו בפרשה בפני ועדת מח"ש

חשוד בניצול מצוקתה של צעירה למעשים מגוני (אתר Posta)

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (ראשון) כי תשקול להעמיד לדין את מפקד היחידה המרחבית חוף, נצ"מ מוטי חריב, בחשד לביצוע מעשים מגונים בצעירה בת 22 שעמה נפגש במרמה. בטרם יוחלט אם להגיש כתב אישום נגד חריב, יוזמן הקצין להציג את גרסתו בשימוע שייערך לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המיוחס לו, נקלע חריב בחודש שעבר לחנות בקניון בנצרת עילית שבה עבדה המתלוננת. לאחר שנודע לה כי מדובר בקצין משטרה בכיר, סיפרה לו הצעירה בת ה-22 על בן זוגה שהודח מקורס ההכנה לשוטרים וביקשה את עזרתו של חריב בהחזרתו לתהליך ההכשרה. בתגובה ביקש הקצין את מספר הטלפון הסלולרי של הצעירה, והבטיח שיבדוק מה יוכל לעשות בנושא.

כעבור יומיים, כך על פי החשד, יצרה המתלוננת קשר עם חריב וביקשה לבדוק היכן הדברים עומדים. זה השיב לה כי הנושא מעט מורכב, ועל כך יהיה עליהם להיפגש ולדון בו פנים אל פנים. למחרת היום אסף הקצין את המתלוננת ממקום עבודתה, כך לטענתה, והשניים נסעו יחד ללובי מלון פלאזה בנצרת עילית. על פי גרסת המתלוננת, בשעה שהשניים החלו לדון בנושא שלשמו נפגשו, החל חריב לגעת בידה ובהמשך אף ניסה למשוך אותה אל חיקו.

הצעירה מצדה התנגדה והדגישה בפניו כי היא נמצאת במערכת יחסים, אך זה לטענתה לא הרפה וניסה למשוך אותה לכיוונו וחבק אותה במותניה. למרות הפצרותיה החוזרות שיניח לה, סירב הקצין לטענתה לחדול ממעשיו וניסה לנשקה תוך שהוא מתוודה בפניה כי היא מצאה חן בעיניו ממבט ראשון. גם לאחר שביקשה לעזוב, לא התרצה חריב עד שהצעירה הסכימה בלית ברירה שיסיע אותה לביתה, כשגם במהלך הנסיעה ניסה שוב לאחוז בידה ואף נישק אותה על לחייה בניגוד לרצונה.

צוות צפון במחלקה לחקירות שוטרים ממשיך בחקירת התיק נגד חריב, שצפוי להביא בקרוב את גרסתו לאירועים שנטענו נגדו בפני ועדה מיוחדת.