הרב החשוד: "אני חף מפשע, תהיה מסיבת הודיה"

הרב מהצפון שהורחק מהישיבה שבראשה הוא עומד בשל תלונות על יחסים מיניים עם נשים מקהילתו הגיב לראשונה לחשדות כשהובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. "בעזרת השם הצדק ייצא לאור", אמר לעיתונאים. "גם אתם תוזמנו למסיבת ההודיה"

בית משפט השלום בקריית שמונה דן החליט להאריך עד יום רביעי את מעצרו של הרב מהצפון, שהורחק מקהילתו ומתפקידו כראש ישיבה בעקבות עדויות על יחסים מיניים שקיים עם נשים שבאו להתייעץ עמו. הרב חשוד במעשה מגונה, מעילה במרמה ואיומים. בתחילת הדיון התייחס הרב לראשונה לפרשה והכריז: "אני חף מפשע". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב השיב לשאלותיהם של העיתונאים במילים קצרות. "בעזרת השם, הצדק ייצא לאור", אמר. "בעזרת השם נעשה מסיבת הודיה וגם אתם תהיו מוזמנים". הפרשה נחשפה לראשונה שלשום (שלישי) בחדשות 2 Online.

הלילה ניסה הרב להימלט מהארץ ונעצר בנמל התעופה בן גוריון. אמש, לאחר שנאספו עדויות אצל רבנים, הוגשה נגד הרב תלונה שנייה למשטרה. עדיין לא ברור אם מדובר במעשים פליליים שביצע הרב, שעוסק בקבלה, אבל הוחלט שלא לאפשר לו לצאת מהארץ.

עו"ד אפרים דימרי, המייצג את הרב, אמר בעקבות המעצר: "הרב מכחיש את המעשים המיוחסים לו, הוא ימסור את גרסתו ותגובתו למשטרה. המשטרה תמצה את החקירה ואנחנו מאמינים שבעזרת השם הרב ייצא זך ונקי ללא כל רבב".

דימרי טען כי הרב לא ניסה להימלט מהארץ. "הוא עבר איזשהו צינתור ובעקבות ההמולה סביבו הוא החליט לצאת לנופש של מספר ימים ולחזור", הסביר. "הוא לא ידע על התלונה במשטרה ונסיעתו לא קשורה".

"הרב נדרש להשעות את עצמו" 

אתמול פורסם בחדשות 2 כי בתחנת המשטרה בצפת הוגשה תלונה ראשונה נגד הרב על מעשה מגונה שביצע באישה. המעשה בוצע, לכאורה, לפני 13 שנים והמשטרה תבדוק האם חלה התיישנות על המקרה.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע תוך שהיא בוחנת את התקופה המדוברת בתלונה ביחס לזמן שחלף מול חוק ההתיישנות. המתלוננת הייתה בגירה בעת ביצוע המעשים לכאורה. גורמי דת המעורים בפרשה מספרים כי העדויות שהצטברו אצל הרבנים הן של נשים מכל רחבי הארץ והן חמורות מאד ומתארות דפוס פעולה שיטתי של הרב. רבות מהנשים בקהילה מתלבטות אם להתלונן מחשש להיחשף.

לדברי הגורמים, שורת רבנים ובהם הרב של צפת, שמואל אליהו, חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מיידית מעבודתו כראש ישיבה".