הרב החשוד במגע עם נשים ניסה להימלט ונעצר בנתב"ג

פרסום ראשון: הרב המקובל מהצפון שהורחק מקהילתו ומתפקידו כראש ישיבה בעקבות עדויות על מעשים מיניים בינו ובין נשים שבאו להתייעץ עמו נעצר זמן קצר לפני שטס לחו"ל. עדיין לא ברור האם מעשיו היו פליליים אך הוחלט שלא לאפשר לו לצאת מהארץ

נעצר רגע לפני שטס לחו"ל, הרב החשוד (חדשות 2)

הרב מהצפון שהורחק מקהילתו ומתפקידו כראש ישיבה, בעקבות עדויות על יחסים מיניים שקיים עם נשים שבאו להתייעץ עמו, ניסה להימלט הלילה (חמישי) מהארץ ונעצר בנתב״ג. אחרי העדויות שנאספו אצל רבנים נגדו, הוגשה אמש תלונה שנייה למשטרה נגד הרב, שהועבר לחקירה. הפרשה נחשפה בחדשות 2 Online שלשום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עדיין לא ברור אם מדובר במעשים פליליים שביצע הרב, שעוסק בקבלה, אבל הוחלט שלא לאפשר לו לצאת מהארץ. הוא עוכב לחקירה ובהמשך יוחלט האם להביא אותו לדיון בבית המשפט בהארכת מעצרו.

עו"ד אפרים דימרי, המייצג את הרב, אמר בעקבות המעצר: "הרב מכחיש את המעשים המיוחסים לו, הוא ימסור את גרסתו ותגובתו למשטרה. המשטרה תמצה את החקירה ואנחנו מאמינים שבעזרת השם הרב ייצא זך ונקי ללא כל רבב".

דימרי הדגיש כי הרב לא ברח: "הוא עבר איזשהו צינתור ובעקבות ההמולה סביבו הוא החליט לצאת לנופש של מספר ימים ולחזור. הוא לא ידע על התלונה במשטרה ונסיעתו לא קשורה".

נשים נוספות חוששות להתלונן

אתמול פורסם בחדשות 2 כי בתחנת המשטרה בצפת הוגשה תלונה ראשונה נגד הרב על מעשה מגונה שביצע באישה. המעשה בוצע, לכאורה, לפני 13 שנים והמשטרה תבדוק האם חלה התיישנות על המקרה.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע תוך שהיא בוחנת את התקופה המדוברת בתלונה ביחס לזמן שחלף מול חוק ההתיישנות. המתלוננת הייתה בגירה בעת ביצוע המעשים לכאורה.

גורמי דת המעורים בפרשה מספרים כי העדויות שהצטברו אצל הרבנים הן של נשים מכל רחבי הארץ והן חמורות מאד ומתארות דפוס פעולה שיטתי של הרב. רבות מהנשים בקהילה מתלבטות אם להתלונן מחשש להיחשף.

"הרב מכחיש את המעשים המיוחסים לו", עו"ד

"עזב בהסכמה עד בירור העובדות"

לדברי הגורמים, שורת רבנים ובהם הרב של צפת, שמואל אליהו, חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מיידית מעבודתו כראש ישיבה".

בשלב זה נאסר על הרב כל מגע עם ציבור, תלמידים ואנשים. "בהסכמתו הוא עזב את העיר עד לבירור העובדות", הוסיפו. הרב אליהו עדכן את אנשי הקהילה, שהוכו בהלם כאשר שמעו את המעשים המיוחסים לרב.

אשתו של הרב אמרה בשיחה עם חדשות 2: "אני מכחישה, מדובר ברדיפה של הרב בגלל שכוחו גדל מאוד". לדברי אשת הרב, הוא "נמצא כעת במנוחה אחרי צנתור שעבר" מחוץ לעירו.