נעצר חשוד נוסף ברצח עו"ד יורם חכם

לאחר שבתחילת השבוע הותר לפרסום כי ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול חשוד שהיה מעורב בחיסול עורך דינו בשנת 2008, עצרה היום המשטרה חשוד נוסף במעורבות ברצח. מחר יובא החשוד הנוסף לדיון בהארכת מעצרו

עו"ד יורם חכם ז"ל (חדשות 2)

פרשת רצח עורך הדין יורם חכם ממשיכה להסתעף:הבוקר (שלישי) נעצר חשוד נוסף בחשד למעורבות ברצח עורך הדין - זאת במסגרת החקירה שמתנהלת כחלק מפרשה 512. החשוד הנוסף שנעצר יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הותר לפרסום כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשע החשוד שהיה מעורב בחיסול עורך הדין הפלילי יורם חכם בשנת 2008 - בפיצוץ מטען ברכבו. מעצרו של אבוטבול הוארך בתשעה ימים.

עד כה במשטרה לא פירטו מהי ההתפתחות שבגינה נחקר אבוטבול בחשד למעורבות ברצח עו"ד חכם. עו"ד מנשה סלטון, סנגורו של אבוטבול שהיה בעברו שותפו של עו"ד חכם המנוח אמר כי "הסיבות שהוטחו באבוטבול ביומיים האחרונים מבוססות על שמועות שאינן נכונות. לא מדובר בדברים חדשים אלא בעניינים שעליהם נחקר בעבר והם ידועים לכולם".

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.

משפחת חכם: "מחכים כבר 7 שנים להתפתחות" 

יהודה חכם, אחיו של יורם, התעדכן אמש אודות החשדות המיוחסים לאסי אבוטבול בנוגע למעורבותו ברצח. על אף המעצר וההתפתחות בחקירה, במשפחתו של חכם מודעים לכך שקיימת עוד כברת דרך עד לפענוח הרצח.

"כרגע אנחנו ממתינים לשמוע עוד דברים, אחרי זה נדע יותר", אמר חכם לחדשות 2 Online. "ברור שיש אופטימיות, אנחנו ממש מקווים שזה יוביל להתפתחויות, נחכה ונראה, אני לא רוצה לקפוץ למסקנות. קיימת גם אפשרות שבהמשך יגלו שאבוטבול לא מעורב, אז למה לקפוץ?".

אבוטבול בבית המשפט (חדשות 2)

יחד עם זאת, חכם ציין כי במשפחתו ממתינים כבר זמן רב לאיתור החשוד בביצוע רצח. "אנחנו כבר 7 שנים מחכים, זה לא נעלם, זה לא מתאדה", אמר. "אם הייתי יודע שהוא מת ממחלה או משהו כזה, אז הייתי מניח לזה, אבל הוא לא מת ממחלה, כך שאתה תמיד יודע שיש מישהו שאחראי למותו. אתה לא יודע מי וזה תמיד מנקר בראש".

בעבר העלו קרובי משפחתו של חכם את הסברה כי אנשי משטרה מעורבים במקרה וגם היום - חכם לא מתנער מההשערות הללו במהירות: "כשדיברנו על זה בזמנו, הסתכלו עלינו כאילו אנחנו חולי נפש או גזורי דעת. היום עם כל הדברים שמתפרסמים על הקצינים הבכירים, אני חושב שמי שעיניו בראשו יכול לראות את הדברים בצרה אחרת".