נסגר התיק נגד ראש העיר רחובות

חצי שנה לאחר שנחקר באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים, הודיעה יחידת להב 433 על סגירת התיק נגד ראש העיר רחובות רחמים מלול, לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית בחקירתו. "מאז ומעולם פעל מלול אך ורק בהתאם לחוק", מסרה עורכת דינו

אין תשתית ראייתית. רחמים מלול (פלאש 90, הדס פרוש)

אגף החקירות והמודיעין של יחידת להב 433 סגר את תיק החקירה נגד ראש העיר רחובות, רחמים מלול, זאת לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית בחקירתו. מלול נחקר לפני כחצי שנה בחשד לשיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים בפרשת חקירתו של עורך הדין רועי בר שנחשד בקבלת טובות הנאה שונות בתמורה לניצול תפקידו, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממצאי חקירה להב 433 שהחלה בחודש פברואר 2014, מבססים חשד כי במסגרת תפקידו כיועץ משפטי חיצוני המספק שירות לעיריית רחובות, פעל עו"ד בר על מנת לקדם הליכים בוועדה לתכנון ובניה בעיר עבור קבוצת קבלנים המצויים עמו בקרבה משפחתית ובקשר עסקי. ממצאי החקירה העלו כי לאחר שאותם קבלנים מקורבים זכו במסגרת מכרז בבניית פרויקט בעיר, היה עו"ד בר מעורב במו"מ שקיימו מול העירייה בהקשר לפרויקט והשתתף בהליכים הנוגעים להם, זאת תוך ניגוד עניינים והסתרת הקשר האישי והעסקי עמם בפני חלק מהגורמים בעירייה.

במסגרת החקירה נחקר באזהרה ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה, לאור חשד כי ידע על ניגוד העניינים הנוגע לעו"ד בר ולקבלנים שבנו בעירו ואף כי פעל לשיבוש חקירת המשטרה בעניין.
ראש האגף לחקירות ולמודיעין אימץ את המלצת ראש להב 433, וצוות החקירה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים על ידי עו"ד רועי בר, אך כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות בהן נחשדו ראש עיריית רחובות והיועצת המשפטית של העירייה.

עורכת הדין רחל תורן, באת כוחו של מלול, מסרה כי היא מברכת על המלצת המשטרה ואיננה מופתעת ממנה: "מלול שהינו ראש עיריה מסור ומוערך היה ונותר ללא רבב. המלצת המשטרה רק חוזרת ומבססת את טענותיו למן הרגע הראשון כי מאז ומעולם פעל אך ורק בהתאם לחוק. אנחנו מודים למשטרה שביצעה את עבודתה נאמנה ובדקה את הטענות".