קרוביו של עו"ד חכם ז"ל על ההתפתחות בחקירה: "כבר 7 שנים מחכים לאיתור הרוצח"

יהודה, אחיו של עו"ד יורם חכם שנרצח לפני כשבע שנים, הביע אופטימיות לאור ההתפתחויות בחקירת רצח אחיו. "כבר שנים שאנחנו מחכים, העצב לא מתאדה", אמר

עו"ד יורם חכם ז"ל (חדשות 2)

פרשת רצח עורך הדין יורם חכם: יהודה חכם, אחיו של יורם, התעדכן הבוקר (שני) אודות החשדות המיוחסים לאסי אבוטבול בנוגע למעורבותו ברצח. על אף המעצר וההתפתחות בחקירה, במשפחתו של חכם מודעים לכך שקיימת עוד כברת דרך עד לפענוח הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כרגע אנחנו ממתינים לשמוע עוד דברים, אחרי זה נדע יותר", אמר חכם לחדשות 2 Online. "ברור שיש אופטימיות, אנחנו ממש מקווים שזה יוביל להתפתחויות, נחכה ונראה, אני לא רוצה לקפוץ למסקנות. קיימת גם אפשרות שבהמשך יגלו שאבוטבול לא מעורב, אז למה לקפוץ?".

יחד עם זאת, חכם ציין כי במשפחתו ממתינים כבר זמן רב לאיתור החשוד בביצוע רצח. "אנחנו כבר 7 שנים מחכים, זה לא נעלם, זה לא מתאדה", אמר. "אם הייתי יודע שהוא מת ממחלה או משהו כזה, אז הייתי מניח לזה, אבל הוא לא מת ממחלה, כך שאתה תמיד יודע שיש מישהו שאחראי למותו. אתה לא יודע מי וזה תמיד מנקר בראש".

בעבר העלו קרובי משפחתו של חכם את הסברה כי אנשי משטרה מעורבים במקרה וגם היום - חכם לא מתנער מההשערות הללו במהירות: "כשדיברנו על זה בזמנו, הסתכלו עלינו כאילו אנחנו חולי נפש או גזורי דעת. היום עם כל הדברים שמתפרסמים על הקצינים הבכירים, אני חושב שמי שעיניו בראשו יכול לראות את הדברים בצרה אחרת".

מעצר אבוטבול הוארך

מוקדם יותר הותר לפרסום כי ראש ארגון הפשע שנעצר אתמול שוב במסגרת חקירת פרשת 512 הוא ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול. אבוטבול חשוד שהיה מעורב בחיסול עורך הדין הפלילי יורם חכם בשנת 2008 - בפיצוץ מטען ברכבו. מעצרו של אבוטבול הוארך בתשעה ימים.

אבוטבול בבית המשפט (חדשות 2)


עד כה במשטרה לא פירטו מהי ההתפתחות שבגינה נחקר אבוטבול בחשד למעורבות ברצח עו"ד חכם. עו"ד מנשה סלטון, סנגורו של אבוטבול שהיה בעברו שותפו של עו"ד חכם המנוח אמר כי "הסיבות שהוטחו באבוטבול ביומיים האחרונים מבוססות על שמועות שאינן נכונות. לא מדובר בדברים חדשים אלא בעניינים שעליהם נחקר בעבר והם ידועים לכולם".

אבוטבול נמצא כבר 36 יום במעצר בעקבות פרשה 512. "40 יום לא ראיתי טלוויזיה, אי אפשר ככה", אמר במהלך הדיון.

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב.

במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.