עצור לא נחקר, השוטרים תירצו

מצוקת כוח האדם במשטרה פוגעת בתיקי החקירה: בית משפט השלום בתל אביב הורה לשחרר למעצר בית חשוד בעבירות אלימות, לאחר שהמשטרה לא עשתה דבר כדי לקדם את חקירתו במשך ארבעת הימים שבהם הוחזק במעצר. השופט דחה את הסבר המשטרה שכוח האדם הופנה לצרכים אחרים ושחרר את החשוד למעצר בית

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בתל אביב הורה הבוקר (שני) לשחרר ממעצר חשוד בתקיפה לאחר שבמהלך הדיון התברר כי הוחזק במעצר במשך שלושה ימים מבלי שנחקר אפילו פעם אחת. השופט מתח ביקורת על התנהלות המשטרה ושלח את החשוד למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד נעצר לפני ארבעה ימים בגין תקיפה של אחד מדיירי מאהל ארלוזורוב בתל אביב, שם הוא מתגורר. לאחר שהובא לראשונה לדיון בהארכת מעצרו קבע השופט כי ישנו חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו והאריך את מעצרו בארבעה ימים.

בדיון שני שהתקיים הבוקר הופתע השופט ירון גת לגלות כי מאז שנעצר לראשונה, לא עשתה המשטרה דבר כדי לקדם את חקירתו. לשאלת השופט מדוע לא בוצעו פעולות חקירה נוספות בארבעת הימים החולפים, השיב הטוען המשטרתי כי הסיבה נעוצה במצוקת כוח אדם שנבעה מהיערכות המשטרה להפגנת המחאה בתל אביב נגד הסכם הגז בסוף השבוע.

"לצערי לא בוצעו פעולות חקירה רבות מאחר שהייתה בעיה אקוטית של כוח אדם", הסביר נציג המשטרה בדיון, "וזאת בעקבות אירועי ההפגנות שאירעו בסוף השבוע". התירוץ של המשטרה לא שכנע את השופט, שהגדיר את התנהלות המשטרה אבסורד - בייחוד כשהיא מבקשת להאריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים נוספים.

"חשוד שמוחזק במעצר לצורכי חקירה ולא מבוצעת פעולת חקירה ממשית כלשהי - הינו מצב בלתי מתקבל על הדעת", קבע השופט גת. בעקבות הדברים החליט לקבל את בקשת פרקליטו של החשוד, עו"ד ירוסלב מץ, והורה על שחרורו למעצר בית".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בזמן המעצר בוצעו בתיק פעולות חקירה וזאת על מנת להגיע לחקר האמת. החקירה תימשך גם בימים הקרובים ולאחריה יועבר התיק לעיון הגורמים המקצועיים אשר יחליטו על המשך ההליך הפלילי".