החשד: ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול מעורב בחיסול עו"ד חכם

7 שנים אחרי רצח הפרקליט הפלילי בת"א, הותר לפרסום כי אסי אבוטבול הוא החשוד במעורבות ברצח. קצה החוט לרצח הבלתי מפוענח הזה הגיע במסגרת חקירת פרשת 512. פרקליטו של אבוטבול: הוא כבר נחקר בנושא בעבר - ושוחרר. מעצרו הוארך בתשעה ימים

האם תעלומת רצח הפרקליט הידוע פוענחה אחרי 7 שנים? הותר לפרסום כי ראש ארגון הפשע שנעצר אתמול (ראשון) שוב במסגרת חקירת פרשת 512 הוא ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול. אבוטבול חשוד שהיה מעורב בחיסול עורך הדין הפלילי יורם חכם בשנת 2008 - בפיצוץ מטען ברכבו. מעצרו של אבוטבול הוארך בתשעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבוטבול נמצא כבר 36 יום במעצר בעקבות פרשה 512. "40 יום לא ראיתי טלוויזיה, אי אפשר ככה", אמר במהלך הדיון.

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב.

עו"ד יורם חכם ז"ל (חדשות 2)

במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.

אשתו של יהודה חכם, אחיו של יורם, התייחסה הבוקר בקצרה למעצר. "אנחנו שמחים מאוד שחלה התפתחות", אמרה לחדשות 2 Online.

החוקרים לחשוד: "היו לך חמש סיבות לעשות את זה"

אתמול הוצא אבוטבול מתאו והחוקרים הטיחו בו את החשדות החדשים נגדו. "אנחנו מאמינים שאתה עומד מאחורי הרצח הזה והיו לך חמש סיבות לעשות את זה", הם אמרו לו, אך אבוטבול לא הגיב וסירב לשתף פעולה. פרקליטו מסר: "אני בספק אם יש לחוקרים ראיה או התפתחות דרמטית כלשהי שהופכת את הקערה על פיה. הוא כבר נחקר בעבר מיד לאחר החיסול ושוחרר בלא כלום".

מעצרם של חלק מהחשודים בפרשה 512 יוארך היום בעקבות חתימה על הסכם עם עד מדינה שישי. בשבוע שעבר פתחו חוקרי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) בהליך לגיבוש תיקי החקירה לקראת ההמלצה להגיש כתבי אישום נגד כ-30 חשודים שנעצרו.

לפי התקדמות החקירה, שנוהלה בשיתוף ימ"ר תל אביב, נראה שנגד כל בכירי ארגוני הפשע שנעצרו יוגשו כתבי אישום. בחשודים: יצחק ומאיר אברג'יל, אסי אבוטבול, ריקו שירזי, אבי רוחן ומוטי חסין. כמו כן, הצליחו חוקרי המשטרה לגייס מספר מרשים של עדי מדינה - בין חמישה לשישה.

עד המדינה לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל"

לפני מספר ימים פורסם כי אחד מבכירי העבריינים, שנחשב למקורב מאוד לראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, גויס על ידי היאחב"ל והפרקליטות כעד מדינה. הוא נעצר עם תחילת הפרשה ונחקר בחשד למעורבות, בין היתר, בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ובפרשיות נוספות.

אותו עד מדינה, שמוגדר עבריין בכיר, מפליל לכאורה את יצחק ומאיר אברג'יל, וגם מעורבים אחרים בפרשה. נציג המשטרה אמר בדיון הארכת המעצר של מאיר אברג'יל כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה ששופכת אור ומחזקת את החשדות נגדו ונגד אחרים. היום כבר ברור למה הוא התכוון.

בחודש שעבר עומת יצחק אברג'יל, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עם עד מדינה אחר נגדו - מי שנחשב בעבר לאחד מבכירי ארגון הפשע שלו. העימות בחדר החקירות לווה באבטחה כבדה. במהלך העימות אמר עד המדינה לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל".