ראש ארגון פשע חשוד במעורבות בפרשת רצח מוכרת

העבריין הבכיר נעצר שוב במסגרת חקירת פרשה 512 בחשד שהיה מעורב בתיק רצח מוכר מלפני כמה שנים. הוא הוצא מתאו לצורך חקירתו, אולם לא שיתף פעולה עם השוטרים

חשד: "ראש ארגון מעורב ברצח אחר", ארכיון (shutterstock)

התפתחות דרמטית בפרשה 512: המשטרה עצרה ראש ארגון פשע, שכבר נעצר במסגרת החקירה, בחשד שהיה מעורב בתיק רצח מוכר מלפני כמה שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת החקירות הוצא היום (ראשון) החשוד מתאו, אולם סירב לשתף פעולה עם החוקרים. "אנחנו מאמינים שאתה עומד מאחורי הרצח הזה והיו לך חמש סיבות לעשות את זה", הטיחו בו החוקרים, אך הוא לא הגיב.

מחר תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו של החשוד ב-15 ימים נוספים. פרקליטו של החשוד מסר בתגובה לדברים: "אני בספק אם יש לחוקרים ראיה או התפתחות דרמטית כלשהי שהופכת את הקערה על פיה. החשוד כבר נחקר בעבר מיד לאחר החיסול ושוחרר בלא כלום".

מעצרם של מרבית החשודים בפרשה 512 יוארך מחר בעקבות חתימה על הסכם עם עד מדינה שישי. בשבוע שעבר פתחו חוקרי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) בהליך לגיבוש תיקי החקירה לקראת ההמלצה להגיש כתבי אישום נגד כ-30 חשודים שנעצרו.

לפי התקדמות החקירה, שנוהלה בשיתוף ימ"ר תל אביב, נראה שנגד כל בכירי ארגוני הפשע שנעצרו יוגשו כתבי אישום. בחשודים: יצחק ומאיר אברג'יל, אסי אבוטבול, ריקו שירזי, אבי רוחן ומוטי חסין. כמו כן, הצליחו חוקרי המשטרה לגייס מספר מרשים של עדי מדינה - בין חמישה לשישה.

דנינו: "הפרשה המשמעותית בתולדות המשטרה"

לפני מספר ימים פורסם כי אחד מבכירי העבריינים, שנחשב למקורב מאוד לראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, גויס על ידי היאחב"ל והפרקליטות כעד מדינה. הוא נעצר עם תחילת הפרשה ונחקר בחשד למעורבות, בין היתר, בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ובפרשיות נוספות.

אותו עד מדינה, שמוגדר עבריין בכיר, מפליל לכאורה את יצחק ומאיר אברג'יל, וגם מעורבים אחרים בפרשה. נציג המשטרה אמר בדיון הארכת המעצר של מאיר אברג'יל כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה ששופכת אור ומחזקת את החשדות נגדו ונגד אחרים. היום כבר ברור למה הוא התכוון.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר כי זו "הפרשה המשמעותית ביותר בהיסטוריה של משטרת ישראל בתחום ארגוני הפשיעה", וכי "לראשונה יש ראיות גם נגד אלה שנותנים את ההוראות ולא רק נגד מי שמבצע אותן".

בחודש שעבר עומת יצחק אברג'יל, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עם עד מדינה אחר נגדו - מי שנחשב בעבר לאחד מבכירי ארגון הפשע שלו. העימות בחדר החקירות לווה באבטחה כבדה. במהלך העימות אמר עד המדינה לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל".