האסון בחתונה: חשד לשיבוש חקירה

קריסת גוף התאורה באולמי "עדיה" ביבנה: הוארך ב-5 ימים מעצרם של מהנדס הבטיחות עותניאל מדר ואחראי התאורה אורן זרוג. הסעיפים: גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. השופט: "חשד סביר הקשור את החשודים למיוחס להם"

"לא אישרתי גוף דינמי", אולמי עדיה (יבניתון)

חקירת האסון באולם השמחות ביבנה: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרם של מהנדס הבטיחות עותניאל מדר, ואחראי התאונה באולם "עדיה" אורן זרוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון בבית המשפט הטיחו השניים האשמות זה בזה באשר לאחריות לנפילת הגוף התאורה באולם. המהנדס מדר אמר לשופט באמצעות עורך דינו ירון פורר כי אישר את התקנת גוף התאורה לאחר שהוצגו לו תכניות לא נכונות. "אני נתתי את האישור לגוף תאורה סטטי ולא למערכת דינמית כמו זו שפעלה בעולם", הסביר.

המהנדס טען כי בדק את התרשימים שהוצגו בפניו ואף הגיע למקום בכדי לבחון כיצד הותקן אולם לדבריו הוסתר מעיניו מנוע ששימש להנעת גוף התאורה. "עליתי על גג האולם בכדי לראות כיצד גוף התאורה הותקן. הסתירו ממני את המנוע שהפך אותו לגוף דינמי, ואם הייתי יודע על קיומו הייתי משנה את עמדתי".

"האישור ניתן כנדרש"

אל מול טענותיו של המהנדס האשים אחראי התאורה באולם אורן זרוג את מהנדס הבטיחות בקריסת גוף התאורה ובכך גלגל שוב את האחריות מידיו. "האולם נפתח בחודש אוגוסט, המהנדס אישר את הפעלת גוף התאורה בנובמבר - וכך פעלנו".

חשד לשיבוש הליכי חקירה בזירה (חטיבת דוברות המשטרה)

למרות הדברים, במשטרת מחוז המרכז טענו כי קיים שוני בין הגרסה שסיפק זרוג בחקירתו מיד לאחר האירוע, לבין זו שסיפק לחוקרים בשלב מאוחר יותר ובשל כך ביקשו להאריך את מעצרו מחשש לשיבוש מהלכי משפט. עורך דינו של זרוג, נס בן נתן, הבהיר כי מרשו חף מכל פשע. "הוא לא שיבש שום מהלכי משפט. הוא סיפק מיד את כל הניירות והמסמכים הנדרשים לחוקרים אין לו אחריות לאסון שאירע".

"המהנדס ביקר בזירה יום לאחר האסון"

בדיון בבית המשפט הקשיב השופט עמית מיכלס לטענותיהם של המהנדס ועובד האולם. בדיון עלה כי המהנדס מדר הגיע יום לאחר האסון אל האולם וקיים חשד שביצע פעולה שיש ביכולתי לשבש את מהלך החקירה.

בעקבות הממצאים שהועלו, ובשל הטענות שהעלו החוקרים הוחלט להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים נוספים.