מת מפצעיו החקלאי שהותקף בידי שב"חים

דוד בר קפרא, חקלאי בן 70 מרחובות, נמצא בשטח חקלאי במושב פדיה לאחר שהותקף על פי החשד על ידי שב"חים. צוותי מגן דוד אדום ביצעו בו החייאה ופינו אותו במצב קשה לבית החולים, שם נקבע מותו. במשטרה חוקרים האם הרקע למעשה לאומני

דוד בר קפרא (באדיבות המשפחה)

מת מפצעיו דוד בר קפרא, תושב רחובות בן 70, שנפצע קשה אתמול (רביעי) לאחר שהותקף בידי שוהים בלתי חוקיים. בר קפרא נמצא בשטח חקלאי במושב פדיה שבשפלה כשעל גופו חבלות. הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא" במצב קשה, אולם לאחר מספר שעות נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נסיבות המקרה עדיין אינן ברורות והחוקרים טרם קבעו אם מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני. בשל כך, גם אנשי שב"כ הגיעו לזירה בכדי לאתר ראיות נוספות. "אנו ממתינים למידע מהמשטרה ובטוחים שהיא תעשה את עבודתה נאמנה", אמר הערב דניאל, בנו של הנרצח.

"אני שולח תנחומים לבני משפחתו של דוד על האסון הכבד שפקד אותם", אמר סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. "אם אכן מדובר בתקיפה של שוהים בלתי חוקיים, הדבר חמור מאוד ואני סמוך ובטוח שהמשטרה וכוחות הביטחון יידעו לאתר את הרוצחים ולהביאם לדין".

בר קפרא, חקלאי במקצועו, נמצא בשעות הצהריים כשהוא שרוע על הקרקע. כשכוחות המשטרה הגיעו למקום, חלק מהפועלים כבר לא היו שם. ההרוג סבל בתחילה מפגיעות קשות בראשו ונבדק החשד שהותקף על ידי עובדיו. בזירה שרר ריח חריף של חומר הדברה, אך לא ידוע אם יש קשר בין הריח לבין התקיפה.

מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב מוטי כהן הורה ליחידה המרכזית של מחוז מרכז לנהל את חקירת התקרית. במשטרה מדגישים כי כל כיווני החקירה נבדקים.