האסון בחתונה: המהנדס ומנהל התפעול נעצרו

המשטרה עצרה את השניים בחשד לגרימת מותה ברשלנות של אביבה חיון בקריסת מערכת התאורה באולם האירועים ביבנה. מהנדס הבטיחות חשוד שהיה מעורב בהליך אישור הקונסטרוקציה שצנחה ומנהל התפעול חשוד שהיה מעורב בתכנון ובהפעלה שלה. הם יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם

מהנדס הבטיחות ומנהל התפעול נעצרו (יבניתון)

התפתחות בחקירת קריסת מערכת התאורה באמצע החתונה: המשטרה עצרה היום (רביעי) את מהנדס הבטיחות ואת מנהל התפעול של אולם האירועים "עדיה" ביבנה בחשד שהיו מעורבים בגרימת מותה ברשלנות של אביבה חיון ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנדס הבטיחות, תושב רחובות בן 56, עוכב היום לחקירה במשטרה, לאחר שעלה חשד כי היה מעורב בתהליך אישור גוף התאורה שצנח באולם. החוקרים ערכו חיפוש בביתו ובמשרדו ותפסו מחשב ומסמכים. הערב, לאחר חקירה ממושכת במשרדי יחידת ההונאה ביבנה הוחלט לעצור אותו.

הבוקר הגיע מהנדס הבטיחות עם חוקרי יחידת ההונאה אל אולם האירועים, שם פירט בפני המצלמות על מה נתן אישור ועל מה לא. בעדותו נמצאו פערים משמעותיים לעומת גרסתם של בעלי האולם. הבעלים טוענים שהם עשו הכל בהתאם לאישור שלו ואילו המהנדס טוען שהם פעלו בניגוד לדבריו. במשטרה צפויים לערוך היום עימות בין הצדדים.

 

מנהל התפעול, בן 43 מאור יהודה שנמנה על הצוות המקצועי באולם, נחקר בחשד שהיה מעורב בתכנון הקונסטרוקציה שקרסה ואחראי על הפעלתה. בתום חקירתו הוחלט לעצור גם אותו בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

בתום הערכת מצב בנוגע להתקדמות החקירה אמר מפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן: "מדובר באירוע קשה שבו אישה שהגיעה לחגוג בחתונה שילמה בחייה. האירוע היה יכול להסתיים עם מספר רב יותר של נפגעים. מדובר בחשד לשרשרת של כשלים שבאחריות משטרת ישראל לחקור אותם ולהגיע לאותם אחראים לתוצאה הטראגית של האירוע".

במהלך היום נחקר באזהרה במשטרה שותף נוסף מבין בעלי האולם בחשד לגרימת מוות ברשלנות. שני בעלי האולם, האחד נחקר אתמול והשני היום, הם תושבי אשדוד. הם שוחררו בתנאים מגבילים בתום חקירתם תחת אזהרה.

אביבה חיון ז"ל, רגע לפני החתונה


חוקרי יחידת ההונאה זימנו ביומיים האחרונים לעדות פתוחה כמעט את כל הזוגות שהתחתנו באולם מאז שנפתח באוגוסט האחרון, כדי להבין לעומק כיצד פעלה מערכת התאורה. מעדותם עולה, כי מאז פתיחתו של האולם אף זוג לא התלונן על תקלה כלשהיא.