פרסום ראשון: רות דוד נחקרה באזהרה

עורכת הדין רות דוד, מי שמואשמת בשיבוש מהלכי משפט במסגרת פרשת רונאל פישר, נחקרה ביחידת להב 433 בחשד שקיבלה מתנות בתקופה שכיהנה כפרקליטת מחוז תל אביב. היא הכחישה את המיוחס לה וטענה: "הכל היה כשר"

פרקליטה בחקירה, רות דוד (פלאש 90)

ממשיכה להסתבך: פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר עו"ד רות דוד, המואשמת במסגרת פרשת רונאל פישר בשיבוש מהלכי משפט, נחקרה היום (שני) באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בלוד, ונשאלה על החלטות שקיבלה במהלך כהונתה כפרקליטת המחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירה שנמשכה שעות ארוכות במשרדי היחידה בלוד, נשאלה דוד בין היתר על מתנות שקיבלה לכאורה מעורך הדין פישר במהלך אותה תקופה. לטענתה, לא קיבלה דבר במהלך כהונתה במשרה הבכירה, מלבד תיק לאחר פרישתה.

עוד נשאלה הפרקליטה לשעבר על החלטות שקיבלה בתיק נגד בכיר רשות המסים שוקי משעול, אך הדגישה בפני החוקרים כי הכל היה כשר. "בתיק הזה לא קיבלתי החלטות לבד אלא עם בכירי הפרקליטות", טענה דוד.

חוקרי יחידת להב 433 תהו גם על תנאי הסכם ההסגרה של העבריין זאב רוזנשטיין לארה"ב, בדגש על הסדר המדינה עם האחים דדוש. דוד ענתה כי מדובר היה בתיק חריג ובהסכם יוצא דופן שאושר על ידי נשיאת בית המשפט העליון דאז דורית בייניש.

לפני כשבועיים הוגשו לבית המשפט המחוזי בירושלים כתבי אישום נגד המעורבים בפרשת רונאל פישר - בהם גם הפרקליטה לשעבר. על פי כתב האישום, ערן מלכה, קצין חקירות לשעבר ביחידת להב 433 העביר לפישר מידע רגיש על חקירות משטרה, פישר נהג להעביר את המידע המסווג ללקוחות עתידיים בתמורה לייצוגם בסכומי כסף משמעותיים. עו"ד דוד מואשמת בשיבוש מהלכי משפט לאחר שעל פי כתב האישום סייעה לפישר בפועלו.