512: מסתמן – 30 כתבי אישום יוגשו

תיקי החקירה החלו להתגבש ותמונת המצב המסתמנת היא כי יהיו המלצות להגשת כתבי אישום נגד כ-30 חשודים שנעצרו ובהם יצחק ומאיר אברג'יל, מוטי חסין, אבי רוחן וריקו שירזי

512: מסתמן – 30 כתבי אישום יוגשו (פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושוע יוסף, חדשות 2)

עוד התפתחות בפרשה 512 שמסעירה את עולם הפשע: חוקרי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) החלו לגבש את תיקי החקירה ותמונת המצב שמסתמנת היא כי תהיינה המלצות להגיש כתבי אישום נגד כ-30 חשודים שנעצרו. כך פורסם הערב (שבת) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי התקדמות החקירה, שנוהלה בשיתוף ימ"ר תל אביב, נראה שנגד כל בכירי ארגוני הפשע שנעצרו יוגשו כתבי אישום. בחשודים: יצחק ומאיר אברג'יל, אסי אבוטבול, ריקו שירזי, אבי רוחן ומוטי חסין. כמו כן, הצליחו חוקרי המשטרה לגייס מספר מרשים של עדי מדינה - בין חמישה לשישה.

אבי רוחן (חדשות 2)

לפני מספר ימים פורסם כי אחד מבכירי העבריינים, שנחשב למקורב מאוד לראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, גויס על ידי היאחב"ל והפרקליטות כעד מדינה. הוא נעצר עם תחילת הפרשה ונחקר בחשד למעורבות, בין היתר, בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ובפרשיות נוספות.

אותו עד מדינה, שמוגדר עבריין בכיר, מפליל לכאורה את יצחק ומאיר אברג'יל, וגם מעורבים אחרים בפרשה. אתמול אמר נציג המשטרה בדיון הארכת המעצר של מאיר אברג'יל כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה ששופכת אור ומחזקת את החשדות נגדו ונגד אחרים. היום כבר ברור למה הוא התכוון.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר כי זו "הפרשה המשמעותית ביותר בהיסטוריה של משטרת ישראל בתחום ארגוני הפשיעה", וכי "לראשונה יש ראיות גם נגד אלה שנותנים את ההוראות ולא רק נגד מי שמבצע אותן".

בחודש שעבר עומת יצחק אברג'יל, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עם עד מדינה אחר נגדו - מי שנחשב בעבר לאחד מבכירי ארגון הפשע שלו. העימות בחדר החקירות לווה באבטחה כבדה. במהלך העימות אמר עד המדינה לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל".

אברג'יל עצמו שמר על זכות השתיקה - ולא הוציא ולו מילה אחת מפיו לאורך כל העימות. בתום העימות אמרו חוקרי המשטרה לאברג'יל: "יש לנו עוד הרבה עדים נגדך". מוקדם יותר באותו יום עצרה המשטרה עבריין בכיר החשוד שניסה לחסל ראש ארגון פשע גדול בחו"ל. החשוד נעצר בנמל התעופה בן גוריון טרם יציאתו מהארץ לחופשה. הוא הובא לחקירה במשרדי היחידה לחקירות בינלאומיות.